Akryl malarski

4.0 Opinie (1)
  • akryl budowlany
  • akryl malarski

Akryl malarski to jeden z rodzajów akrylu budowlanego, wykorzystywany zwykle do przygotowania ścian przed malowaniem. Nie powoduje przebarwień i wyróżnia go doskonała przyczepność do różnego rodzaju materiałów. Wyrównuje nierówności i ubytki, wypełnia pęknięcia i rysy. Warto poznać jego właściwości i zastosowanie.

Co to jest akryl malarski?

Akryl malarski to preparat o właściwościach uszczelniających, stosowany w pracach wykończeniowych i remontowych, jeden z rodzajów akryli budowlanych.

Tworzy elastyczną powierzchnię, bardzo szybko schnie i nie powoduje przebarwień. Wyróżnia go doskonała przyczepność do materiałów porowatych. Jest sprężysty i plastyczny. Nadaje się do malowania – można pokrywać go różnymi rodzajami farb.

Akryl malarski nie zawiera rozpuszczalników, dzięki czemu jest bezpieczny dla środowiska naturalnego. Ma postać gotowej do użycia masy uszczelniającej, dostępnej zwykle w kartuszu, dzięki czemu jego aplikacja jest bardzo prosta i wygodna

Akryl malarski, źródło: Shutterstock

Zastosowanie akrylu malarskiego

Akryl malarski wykorzystuje się do szpachlowania rys i pęknięć na ścianach przed ich malowaniem czy pokrywaniem tapetą. Wyrównuje nierówności i ubytki, wypełnia szczeliny na ścianach i sufitach. Stosuje się go ponadto do wypełniania szczelin przy ramach okiennych i drzwiowych, a także parapetach, schodach, listwach podłogowych i wykończeniowych.

Może być stosowany z różnymi rodzajami materiałów budowlanych – można nakładać go na tynk, beton, gips, gładź, płyty kartonowo-gipsowe, powierzchnie drewniane i ceglane.

Większość produktów tego typu przeznaczonych jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń, ale dostępne są również odmiany przeznaczone do użytku zewnętrznego.

Ile kosztuje akryl malarski?

Średnia cena akrylu malarskiego to około 10 złotych za opakowanie. Produkt dostępny jest zwykle w opakowaniach o pojemności około 300 ml.

Opinie o Akryl malarski - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

85 − = 79

Podobne