Akryl szybki


Akryl szybki to szybkoschnąca odmiana akrylu o szerokim zastosowaniu. Wyróżnia się tym, że po około 20 minutach od nałożenia jest gotowy do obróbki. Tworzy trwałą spoinę i odznacza się bardzo dobrą przyczepnością do różnego rodzaju materiałów. Warto poznać jego właściwości i przeznaczenie.
Co to jest akryl szybki?
Akryl szybki (szybkoschnący) to preparat o właściwościach uszczelniających, wyróżniający się szybkim działaniem. Oznacza to, że po upływie około 20 minut od nałożenia go na powierzchnię akryl jest gotowy do malowania i gruntowania. Kiedy uzyska całkowitą twardość, nadaje się również do szlifowania.
Akryl szybki tworzy trwałą spoinę, jest odporny na zmienne temperatury i promieniowanie UV, nie powoduje przebarwień. Odznacza się bardzo dobrą przyczepnością do różnego rodzaju powierzchni – zarówno gładkich, jak i porowatych.
Jest bezwonny, neutralny chemicznie i bezpieczny dla środowiska. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynku. Jego aplikacja jest przy tym wygodna i łatwa.

Zastosowanie akrylu szybkiego
Akryl szybki ma bardzo szerokie zastosowanie w pracach wykończeniowych, remontowych i budowlanych. Wykorzystuje się go do wypełniania rys, ubytków, pęknięć i szczelin w ścianach, sufitach i podłogach. Nadaje się do spoinowania narożników, fugowania listew przypodłogowych i ościeżnicowych, paneli, parapetów oraz montażu płyt kartonowo-gipsowych.
Przeznaczony jest do nakładania na różnego rodzaju powierzchnie gładkie i porowate (to m.in. cegła, beton, drewno, kamień, tynk, płyty kartonowo-gipsowe).
Ile kosztuje akryl szybki?
Średnia cena akrylu szybkiego to około 10 złotych za opakowanie. Produkt dostępny jest zwykle w opakowaniach o pojemności około 300 ml.