Folia w płynie

4.0 Opinie (1)
  • folia w płynie
  • folia w płynie na taras
  • folia w płynie na ogrzewanie podłogowe
  • folia w płynie do pomieszczeń wilgotnych

Folia w płynie to środek uszczelniający w postaci elastycznej masy, którą stosuje się jako zabezpieczenie przed działaniem wody i wilgoci. Izoluje ściany i podłogi, tworząc nieprzepuszczalną powłokę. Jest bardzo wydajna, a jej nakładanie łatwe i wygodne. Warto poznać jej właściwości i zastosowanie.

Co to jest folia w płynie?  

Folia w płynie to preparat powstały na bazie żywic syntetycznych o właściwościach hydroizolacyjnych i uszczelniających. Ma postać elastycznej masy wykorzystywanej jako zabezpieczenie przed działaniem wody i wilgoci – pełni przy tym funkcję warstwy wewnętrznej (np. pod płytkami).

Tworzy elastyczną i nieprzepuszczalną powłokę, wyróżnia ją duża wodoodporność, nie jest jednak odporna na uszkodzenia mechaniczne. Może być stosowana właściwie na każdej powierzchni. Preparat jest przy tym bardzo wydajny, a jego aplikacja prosta, wygodna i niesprawiająca większych kłopotów – produkt jest gotowy do użycia, nakłada się go za pomocą pędzla lub wałka.

Folia w płynie zabezpiecza ściany i podłogi przed wodą i wilgocią, a więc również przed rozwojem pleśni i grzybów. Pozwala na zachowanie dobrego stanu materiałów i ich estetycznego wyglądu przez dłuższy czas.

Folia w płynie, źródło: Shutterstock

Rodzaje folii w płynie

Wśród dostępnych folii w płynie wyróżnić można następujące jej rodzaje:

  • folia w płynie do pomieszczeń wilgotnych;

zabezpiecza ściany i podłogi przed działaniem wilgoci, wody i pary wodnej. Stosowana w łazienkach i kuchniach;

  • folia w płynie do stosowania na zewnątrz;

zabezpiecza przed wilgocią i jest bardzo odporna na działanie zmiennych temperatur. Przeznaczona do hydroizolowania balkonów i tarasów;

  • folia w płynie do stosowania na ogrzewanie podłogowe

przeznaczona do aplikacji pod płytkami, stosowana zwykle w łazienkach.

Zastosowanie folii w płynie

Folia w płynie ma dość szerokie zastosowanie w pracach wykończeniowych i remontowych. Używana jest przede wszystkim w miejscach narażonych na długotrwałe działanie wilgoci – służy do zabezpieczenia przed jej skutkami. Nie powinna być nakładana jednak w miejscach, gdzie działa woda pod ciśnieniem.

Folia w płynie, źródło: Shutterstock

Przeznaczona jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Najczęściej wykorzystywana jest w kuchniach, łazienkach i pralniach, ale znajdzie swoje zastosowanie również na balkonach i tarasach.

Nadaje się do stosowania na różnego rodzaju powierzchnie – folię w płynie można nanosić na podłoża wykonane m.in. z betonu, płyt gipsowo-kartonowych, tynku cementowego, płyt wiórowych, gipsu, tynków cementowo-wapiennych, jastrychów anhydrytowych, pustaków ceramicznych.

Ile kosztuje folia w płynie?

Ceny folii w płynie są zróżnicowane w zależności od producenta. Średnia cena to 10-20 złotych za kilogram produktu.

Opinie o Folia w płynie - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 − = 14

Podobne