Silikon kamieniarski


Silikon kamieniarski wykorzystuje się przede wszystkim do klejenia i spoinowania kamieni naturalnych. Jest bardzo odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Wyróżnia go wyjątkowa trwałość i wysoka przyczepność. Ma szerokie zastosowanie, nie tylko w pracach kamieniarskich. Warto poznać jego właściwości i przeznaczenie.
Co to jest silikon kamieniarski?
Silikon kamieniarski to środek o właściwościach wypełniających i uszczelniających, który wykorzystuje się w pracach kamieniarskich. Stosowany jest z kamieniami naturalnymi oraz takimi materiałami jak szkło, akryl czy PCV.
Charakteryzuje go bardzo dobra przyczepność do podłoży porowatych oraz wysoka odporność na działanie zmiennych warunków zewnętrznych, w tym promieni UV oraz wilgoci. Nie powoduje przebarwień materiałów i zabezpiecza przed porostem pleśni i grzybów – jego skład wzbogacony jest o substancje grzybobójcze. Ponadto po utwardzeniu jest bardzo trwały i wytrzymały. Dostępny jest w różnych kolorach (biały, czarny, brązowy, szary itp.), a także jako środek bezbarwny.

Zastosowanie silikonu kamieniarskiego
Silikon kamieniarski wykorzystuje się do łączenia oraz spoinowania kamieni naturalnych, takich jak granit, marmur czy piaskowiec. Jest stosowany do wypełniania szczelin i pęknięć w cegle, gipsie oraz betonie, a także tworzenia spoin między płytkami ceramicznymi i elementami wykonanymi z glazury.
Niekiedy używa się go również do innych powierzchni – szkła, powierzchni szkliwionych, akrylu czy PCV. Nadaje się ponadto do uszczelniania miejsc narażonych na stałe działanie wody i wilgoci. Stosuje się go zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
Ile kosztuje silikon kamieniarski?
Średnia cena silikonu kamieniarskiego to około 40-45 złotych za opakowanie. Środek sprzedawany jest zwykle w opakowaniach o pojemności około 300 ml.