Akryl do tynków

5.0 Opinie (1)
  • akryl budowlany
  • akryl do tynków

Akryl do tynków to jeden z rodzajów akrylu budowlanego, wykorzystywany podczas prac remontowych i wykończeniowych. To typ uszczelniacza, który wypełnia szczeliny i ubytki w tynku, betonie i murze. Stosowany jest na ścianach, sufitach, parapetach, schodach. Wyróżnia go świetna przyczepność, a do tego jest bardzo wygodny w użyciu.

Co to jest akryl do tynków?

Akryl do tynków to preparat o właściwościach uszczelniających, który wykorzystuje się podczas prac remontowo-budowlanych.

Ma postać masy uszczelniającej, która zawiera wypełniacz złożony z drobnych kamieni – sprawia to, że jego struktura jest niewidoczna i nie odróżnia się od podłoża. Wyróżnia go doskonała przyczepność do materiałów porowatych (m.in. tynku, betonu, cegły, kamienia), jest elastyczny i odporny na promieniowanie UV oraz mróz. Może być malowany. Po zaschnięciu tworzy jednolitą strukturę, nie kruszy się ani nie pęka. Jego aplikacja jest prosta, wygodna i nie sprawia większych problemów.

Akryl do tynków, źródło: Shutterstock

Zastosowanie akrylu do tynków

Akryl do tynków stosuje się do uszczelniania spoin w tynkach oraz różnego rodzaju wylewkach podłogowych i posadzkach. Preparat wypełnia szczeliny i ubytki w betonie, murze, tynku, gazobetonie. Stosowany jest także do spoinowania ram drewnianych i metalowych oraz listew maskujących, parapetów i schodów.

Ile kosztuje akryl do tynków?

Średnia cena akrylu do tynków to około 10 złotych za opakowanie. Produkt dostępny jest zwykle w opakowaniach o pojemności około 300 ml.

Opinie o Akryl do tynków - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

75 − 69 =

Podobne