Folia w płynie na ogrzewanie podłogowe

4.0 Opinie (1)
  • folia w płynie
  • folia w płynie na ogrzewanie podłogowe

Folia w płynie na ogrzewanie podłogowe to preparat w postaci elastycznej masy, który stosuje się w celu zabezpieczenia podłogi w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Tworzy nieprzepuszczalną i trwałą powłokę. To metoda szybka, a przy tym łatwa i skuteczna. Warto poznać jej zalety.

Folia w płynie – ogólne informacje

Folia w płynie to preparat o właściwościach hydroizolacyjnych i uszczelniających, który stosuje się jako zabezpieczenie przed działaniem wody i wilgoci. Powstaje na bazie żywic syntetycznych, ma postać elastycznej masy.

Można ją nakładać na każdy rodzaj powierzchni (beton, płyta gipsowo-kartonowa, tynk cementowy, płyty wiórowe, gips, tynki cementowo-wapienne, jastrychy anhydrytowe, pustaki ceramiczne).

Jest bardzo wydajna, a jej aplikacja – prosta i wygodna. Ma szerokie zastosowanie – wykorzystuje się ją w łazienkach, kuchniach i pralniach, ale także na balkonach i tarasach. Sprawdza się również przy ogrzewaniu podłogowym – nakładana jest zwykle pod płytkami.

Folia w płynie na ogrzewanie podłogowe, źródło: Shutterstock

Folia w płynie na ogrzewanie podłogowe – właściwości

Folia w płynie tworzy elastyczną, wodoodporną powłokę. Chroni przed niszczącym działaniem wilgoci, wody i pary wodnej – zabezpiecza podłogi przed jego skutkami, a w konsekwencji również przed rozwojem toksycznych grzybów i pleśni.

Wyróżnia ją bardzo dobra przyczepność do różnego rodzaju podłoża. Nie jest przy tym odporna na uszkodzenia mechaniczne. Stąd też stanowi warstwę wewnętrzną, na którą nakłada się kolejną – na powstałą nieprzepuszczalną powłokę mocuje się zwykle glazurę lub terakotę.

Ile kosztuje folia w płynie na ogrzewanie podłogowe?

Ceny folii w płynie na ogrzewanie podłogowe są zróżnicowane. Jej średnia cena to natomiast 10-20 zł/kg.

Opinie o Folia w płynie na ogrzewanie podłogowe - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

68 + = 77

Podobne