Kit miniowy

4.0 Opinie (1)
  • kit miniowy
  • kit budowlany

Kit miniowy to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych rodzajów kitu. Ma podobny skład do kitu szklarskiego, przy czym zawiera dodatkowo domieszkę minii ołowianej. Stosowany jest przede wszystkim do uszczelniania szyb w ramach metalowych.

Co to jest kit miniowy?

Kit miniowy to gęsta masa plastyczna o właściwościach uszczelniających, łączących i wypełniających, wykorzystywana przede wszystkim w budownictwie. Powstaje – podobnie jak kit szklarski – na bazie pokostu lnianego i kredy, przy czym dodatkowo zawiera domieszkę minii ołowianej w ilości około 20%.

Wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, jest odporny na pękanie i kruszenie. Ponadto charakteryzuje go działanie antykorozyjne. Nie sprawia kłopotów podczas wygładzania.

Kit miniowy, źródło: Shutterstock

Zastosowanie kitu miniowego

Kit miniowy wykorzystywany jest przede wszystkim do uszczelniania szyb w ramach metalowych. Ponadto stosuje się go do szklenia ram okiennych, a niekiedy również do napraw rynien żelaznych podczas robót dekarskich.  

Jeśli chodzi o zużycie kitu miniowego, to zwykle jego normy można określić w przedziale od 0,45 do 3,5 kg na 1m2 szkła – potrzebne ilości produktu uzależnione są od rodzaju i wymiarów szkła.

Ile kosztuje kit miniowy?

Ceny kitu miniowego są zróżnicowane w zależności od producenta. Średnio za kilogram produktu trzeba zapłacić około 4-5 złotych.

Opinie o Kit miniowy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 21 = 31

Podobne