Klej do ociepleń

4.0 Opinie (1)
  • klej do styropianu
  • klej do ociepleń
  • klej cementowy
  • klej poliuretanowy

Kleje do ociepleń to preparaty wykorzystywane przy wykonywaniu izolacji termicznej budynków. Służą do montażu płyt ociepleniowych i zatapiania siatki. Należy przy tym pamiętać, że tylko wybór odpowiedniego kleju zapewni trwałe i wytrzymałe mocowanie tych elementów, co odpowiada z kolei za skuteczność całego systemu ocieplenia.

Klej do ociepleń – ogólne informacje

Kleje do ociepleń to preparaty wykorzystywane przy wykonywaniu ocieplenia budynku. Stosuje się je do montażu elementów systemu ociepleniowego. Zapewniają trwałe i wytrzymałe mocowanie tych elementów, co przekłada się na prawidłowe działanie izolacji termicznej.

To środki o właściwościach mrozoodpornych i dobrej przyczepności do różnego rodzaju powierzchni, powinny być elastyczne, wytrzymałe i paraprzepuszczalne.

Klej do ociepleń, źródło: Shutterstock

Zwykle do ocieplenia budynków używa się styropianu (EPS), wełny mineralnej (WM) lub styroduru (polistyren ekstradowany, XPS).

Rodzaje klejów do ociepleń

Wśród klejów do ociepleń można wyróżnić kleje do przyklejania płyt oraz kleje do zatapiania siatki (klej zwykle nie łączy obu tych funkcji). Te z kolei dzielą się na kleje cementowe oraz poliuretanowe:

  • kleje cementowe;

są to zaprawy dostępne jako suche mieszanki, które należy wymieszać z wodą za pomocą mieszadła wolnoobrotowego. Stosuje się je do przyklejenia płyt styropianowych, wełny mineralnej i do zatapiania siatki;

  • kleje poliuretanowe;

to kleje występujące pod postacią piany. Przeznaczone są do spajania płyt styropianowych z betonem komórkowym, pustakami i materiałami ceramicznymi.

Klej do ociepleń, źródło: Shutterstock

Kleje do ociepleń dzieli się ponadto na:

  • kleje systemowe (profesjonalne, jako część systemu ocieplenia jednego producenta, który udziela na niego gwarancji),  
  • kleje niesystemowe (ekonomiczne, kiedy poszczególne elementy systemu ocieplenia pochodzą od różnych producentów).

Ile kosztuje klej do ociepleń?

Ceny klejów do ociepleń są zróżnicowane w zależności od ich rodzaju, właściwości, przeznaczenia i producenta. Średnia cena kleju cementowego to 20-25 zł za opakowanie o pojemności 25 kg. Średnia cena kleju poliuretanowego to 40 zł/l.

Opinie o Klej do ociepleń - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 8 = 1

Podobne