Klej do paneli

4.0 Opinie (1)
  • klej do paneli

Klej do paneli to jeden z rodzajów klejów budowalnych, który stosuje się do mocowania paneli przeznaczonych do montażu klejowego. Preparaty tego rodzaju są szybkoschnące i wysoko odporne na działanie wilgoci i wody, mają dużą siłę wiązania. Warto poznać ich właściwości i zastosowanie.

Klej do paneli – ogólne informacje

Kleje do paneli to preparaty, których zadaniem jest trwałe i stabilne mocowanie paneli do podłoża. Są to tzw. kleje spoinowe.

Tego rodzaju kleje wykorzystuje się do montażu paneli drewnianych i drewnopodobnych. Przeznaczone są do paneli z wpustem i wypustem – klejów nie używa się do paneli montowanych bezklejowo (na zatrzaski lub gumki uszczelniające).

Dostępne są jako gotowe do użycia środki. Aplikuje się je na krawędzie paneli (paneli nie przykleja się w całości do podłoża), co umożliwia dokładne wypełnienie wszystkich szczelin.

Należy zwrócić uwagę na ilość nakładanego środka, którego nadmiar może wypływać na powierzchnię. Trzeba pamiętać też, żeby po montażu paneli odczekać 12-15 h przed użytkowaniem podłogi.

Klej do paneli, źródło: Shutterstock

Klej do paneli – właściwości

Klej do paneli tworzą trwałe, szczelne i wytrzymałe spoiny. Są bardzo odporne na działanie wilgoci i wody. Wyróżniają się dużą siłą wiązania. Bardzo szybko schną. Są niezwykle elastyczne. Dają efekt wyciszenia – podłoga klejona z paneli ma dobre właściwości akustyczne.

Ile kosztuje klej do paneli?

Ceny klejów do paneli mogą być zróżnicowane w zależności od rodzaju, producenta itp. Średnia cena to natomiast 15 zł za opakowanie o pojemności 500 ml.

Opinie o Klej do paneli - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

22 − 21 =

Podobne