Klej do PVC

4.0 Opinie (1)
  • klej do PVC

Klej do PVC to preparat o właściwościach łączących. Służy do klejenia elementów wykonanych z różnego rodzaju PVC, takich jak rury, kształtki, rynny, parapety. Mocno wiąże i tworzy trwałą i wytrzymałą spoinę. Jest to środek niezastąpiony w wielu pracach remontowo-budowlanych. Warto poznać jego właściwości i zastosowanie.

Klej do PVC – ogólne informacje

Klej do PVC to preparat o właściwościach łączących, przeznaczony do klejenia elementów wykonanych z PVC (polichlorku winylu).

Jest to środek jednoskładnikowy o konsystencji żelu. Wyróżnia się dużą siłą wiązania oraz właściwościami uszczelniającymi. Tworzy trwałe, wytrzymałe i wodoodporne spoiny i wypełnia szczeliny. Jest odporny na działanie wody i zmiennych temperatur.

Przed klejeniem zaleca się odpowiednio przygotować wybraną powierzchnię. Podłoże należy oczyścić, odtłuścić, a także dobrze osuszyć. Tylko właściwie przygotowana do klejenia powierzchnia zapewni skuteczne i trwałe wiązanie.

Kleje do PVC dostępne są w każdym sklepie budowlanym, sprzedawane są w tubkach, kartuszach lub butelkach. Ich aplikacja zwykle jest prosta i wygodna.

Klej do PVC, źródło: Shutterstock

Klej do PVC – zastosowanie

Klej do PVC to środek o szerokim zastosowaniu podczas prac remontowo-budowlanych. Stosuje się go do klejenia m.in. rur i kształtek, rynien, okien, parapetów, folii izolacyjnych.

Preparat wykorzystuje się przy wykonywaniu i naprawach instalacji kanalizacyjnych i odwadniających, wykonywania orynnowania, podczas różnych prac montażowych, naprawczych, remontowych itp.

Ile kosztuje klej do PVC?

Ceny klejów do PVC mogą być zróżnicowane ze względu na producenta, rodzaj preparatu itd. Średnia cena to około 20 złotych za opakowanie o pojemności 250 ml.

Opinie o Klej do PVC - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 65 = 73

Podobne