Piana pistoletowa

4.0 Opinie (1)
  • piana pistoletowa
  • piana montażowa

Piana pistoletowa to piana montażowa o szerokim zastosowaniu, którą nakłada się przy użyciu specjalnego pistoletu. Wykorzystuje się ją do wielu prac remontowo-budowalnych – doskonale sprawdzi się przy montażu, izolowaniu i uszczelnianiu. Jest bardzo wydajna, a jej sposób aplikacji prosty. Warto poznać jej właściwości i przeznaczenie.

Co to jest piana pistoletowa?

Piana pistoletowa to piana montażowa, której aplikacja odbywa się za pośrednictwem specjalnego pistoletu. Taki sposób aplikacji – poprzez natrysk – umożliwia precyzyjne naniesienie produktu na wybrane miejsce, jest prosty i niekłopotliwy.

Piana montażowa ma właściwości mocujące, izolujące i uszczelniające. Jest bardzo wydajna i odporna na działanie wysokiej temperatury, wyróżnia się dużą przyczepnością do różnego rodzaju powierzchni.

Można stosować ją niemal na każdym rodzaju powierzchni. Jej cechą charakterystyczną jest przyrost objętości (nawet do siedmiu razy) – preparat po aplikacji pęcznieje i zwiększa swoją objętość.

Piana pistoletowa, źródło: Shutterstock

Istnieje kilka rodzajów pian montażowych, które różnią się między sobą ilością składników, czasem i sposobem utwardzania, temperaturą stosowania itd. Obok piany pistoletowej dostępne są również piany wężykowe, których aplikacja odbywa się przy użyciu specjalnego wężyka.

Zastosowanie piany pistoletowej

Piana pistoletowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Zwykle używa się jej do uszczelniania i łączenia. Można stosować ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku – poszczególne produkty przystosowane są do określonych temperatur.

Piana pistoletowa zabezpiecza przed przeciekaniem i przemarzaniem, jest odporna na działanie pleśni i grzybów. Sprawdzi się przy wykonaniu izolacji cieplnej, montażu okien, mocowaniu i uszczelnianiu ościeżnic okiennych, uszczelnianiu drzwi i okien. Wykorzystywana jest także przy instalacjach wodno-kanalizacyjnych, izolowaniu dachówek i paneli ściennych, uszczelnianiu i wygłuszaniu ścianek działowych, izolacji armatury łazienkowej itd.

Piana montażowa, pistoletowa, źródło: Shutterstock

Ile kosztuje piana pistoletowa?

Średnia cena piany pistoletowej to około 20-30 złotych za opakowanie. Środek dostępny jest zwykle w opakowaniach o pojemności 750 ml.

Opinie o Piana pistoletowa - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 5

Podobne