Farba do dachówki

0.0 Opinie (0)
  • farba do dachówek
  • farba akrylowa
  • farba winylowa
  • farba akrylowo-silikonowa

Farby do dachówki to preparaty służące do malowania dachówek. Pozwalają odzyskać dawne, żywe kolory oraz usunąć drobne uszkodzenia i rysy na pokryciu dachowym. Chronią dach przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Warto przy tym pamiętać, że bardzo ważne jest, by dobrze dobrać farbę do konkretnego rodzaju dachówki.

Farba do dachówki - informacje ogólne

Farba do dachówki to farba służąca do malowania dachówek celem odświeżenia i poprawienia ich wyglądu, naprawy drobnych uszkodzeń na połaci dachowej oraz ochrony dachówki przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Farbę należy nakładać na dobrze przygotowane podłoże, przede wszystkim oczyszczone i zagruntowane. Środki dostępne są w różnych kolorach.

Rodzaje farb do dachówki

Wyróżnia się następujące farby do dachówek:

  • farba akrylowa;

to farba, która sprawdzi się do malowania dachówek ceramicznych, a także blachodachówki. Wzmacnia ich powierzchnię, chroni przed promieniami UV i ma dobre właściwości kryjące. Ponadto zabezpiecza przed powstawaniem wykwitów wapiennych i tworzy powłokę hydrofobową, co sprawia, że dachówka nie wchłania wody opadowej;

Farba do dachówki, źródło: Shutterstock
  • farba akrylowo-silikonowa;

to farba, która sprawdzi się do malowania dachówek betonowych. Jest dobrze napigmentowana, tworzy elastyczną powłokę chroniącą dachówkę przed korozją poprzez ograniczenie wchłaniania wody. Ponadto skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów i mchu;

  • farba winylowa;

to farba, która sprawdzi się do malowania blachodachówki. Tworzy elastyczną powłokę, która pod wpływem temperatury rozszerza się i kurczy.

Ile kosztuje farba do dachówek?

Ceny farb do dachówek są zróżnicowane w zależności od producenta, rodzaju itd.

Średnia cena farby akrylowej to około 40 zł/l.

Średnia cena farby akrylowo-silikonowej to około 30 zł/l.

Średnia cena farby winylowej to około 35 zł/l.

Opinie o Farba do dachówki - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

53 − = 47

Opinie

  1. I Izka09

    Łatwy i szybki sposób na odświeżenie dachu ;) Polecam :D

Podobne