Tapeta korkowa

4.0 Opinie (1)
 • wykończenie ścian
 • Tapeta

Tapety korkowe to idealny materiał dla każdego miłośnika ekologii, ale nie tylko. Wyróżniają się na tle innych tapet dzięki bardzo dobrym parametrom. Tapety korkowe są wytrzymałe, odporne, mają właściwości termoizolacyjne oraz przyjemne w dotyku. Chcąc ocieplić wnętrze, watro wybrać właśnie ten rodzaj okładziny ściennej.

Tapeta korkowa – właściwości

Tapety korkowe, jak większość rodzajów tapet, składają się z dwóch warstw: spodnia to papier, a na wierzchu znajduje się naturalny korek. Montaż wygląda podobnie jak w przypadku innych tapet - za pomocą kleju. Tapety z korka są odporne na wilgoć, nie grozi im pleśń oraz grzyb. Poza tym okładzina z korka jest bardzo wytrzymała, elastyczna i łatwa w czyszczeniu. Dodatkowo charakteryzuje się izolacją cieplną oraz akustyczną, ponadto jest trudnopalna.

Możemy od razu kupić tapetę korkową, która jest zaimpregnowana, lub zrobić to samemu. Delikatny impregnat to wosk pszczeli, ale jeśli tapeta będzie narażona na wilgoć, to warto zastosować mocniejszą ochronę i pomalować ją lakierem. Tapeta korkowa jest łatwa w pielęgnacji, wystarczy umyć ją wodą, a przy większych zabrudzeniach - wodą z dodatkiem delikatnych środków czyszczących.

Właściwie tapety z korka mają same zalety, ale są dwa minusy. Pierwszym jest wysoka cena - im bardziej ozdobne, wyszukane czy eleganckie wzory, tym wyższa cena. Drugą wadą jest montaż tapety korkowej, należy dobrze wybrać klej, na którym będzie układana tapeta. Lepiej skorzystać z usług doświadczonego fachowca. A przy większych formatach wygodniej będzie kleić tapetę w dwie osoby.

Klejenie tapety korkowej, źródło: Shutterstock

Zastosowanie tapety korkowej

Dzięki tym wszystkim właściwościom tapety korkowe znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu w budynku mieszkalnym, jak również przemysłowym czy biurowym. Korek jest bezpiecznym materiałem dla ludzi, spokojnie można go układać w pokoju dziecka, a nawet alergika. Ponadto taka tapeta jest odporna na wilgoć, dlatego z powodzeniem sprawdzi się w kuchni lub łazience. Dodatkowo tapeta korkowa wyróżnia się odpornością na promienie słoneczne, nie blaknie i nie utlenia się, będzie nam służyła przez długie lata - nawet wówczas, gdy zostanie przyklejona w słonecznym salonie.

Korek to materiał naturalny, jest miły dla oka i przyjemny w dotyku, przez co tworzy wyjątkowy klimat we wnętrzu. Warto go zastosować, żeby optycznie ocieplić wnętrze, a szeroki wybór kolorów i wzorów sprawia, że bez problemu znajdziemy odpowiednią tapetę korkową.

Zalety i wady tapety z korka

Korek to świetny materiał, który ma wiele zalet, między innymi jest:

 • wytrzymały i trwały,
 • odporny na pleśń i grzyby,
 • bezpieczny dla zdrowia,
 • odporny na wilgoć oraz uszkodzenia,
 • ekologiczny,
 • oddychający,
 • elegancki,
 • przyjemny w dotyku.

Jeżeli chodzi o wady tapety korkowej, to nie ma ich wiele, jednak można do nich zaliczyć:

 • wysoką cenę,
 • trudny montaż.

Opinie o Tapeta korkowa - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

47 + = 56

Podobne