Dachówka betonowa płaska

5.0 Opinie (1)
  • dach
  • dachówka betonowa
  • dachówka cementowa
  • pokrycie dachowe
  • dachówka betonowa płaska
  • dachówka cementowa płaska

Dachówka betonowa płaska to dachówka wykonana na bazie cementu, tworząca pokrycie dachowe o gładkiej płaszczyźnie. Jest trwała, odporna i ekologiczna. Z wyglądu przypomina dachówkę ceramiczną, z którą łączą ją również podobne właściwości. Najczęściej spotykana jest jako pokrycie dachowe domów utrzymanych w nowoczesnym stylu. Stanowi minimalistyczne, a przy tym eleganckie wykończenie budynku.

Dachówka betonowa płaska - ogólne informacje

Dachówka betonowa (cementowa) płaska to prostokątna dachówka o gładkiej i płaskiej powierzchni, wykonana z cementu portlandzkiego, piasku kwarcowego, wody i domieszek, a następnie pokryta specjalnymi powłokami ochronno-dekoracyjnymi.

To jeden z rodzajów dachówki betonowej – ze względu na kształt wyróżnia się dachówki płaskie (o płaskiej płaszczyźnie) i faliste (o profilowanym przekroju).

Dachówka betonowa płaska jest dostępna w wielu kolorach. Zwykle występuje w wymiarach 42 cm x 33 cm. Świetnie sprawdzi się na dachach o prostych i nieskomplikowanych kształtach. Tworzy gładkie i minimalistyczne pokrycie dachowe o połyskującej warstwie wierzchniej imitującej dachówkę ceramiczną.

Można układać ją na kilka sposobów, a jej montaż jest stosunkowo prosty i niekłopotliwy. Istotne jest jednak, aby została położona z najwyższą starannością. Na równej płaszczyźnie, którą tworzy dachówka płaska, widać będzie bowiem wszelkie niedoskonałości niedociągnięcia montażowe.

Dachówka betonowa płaska, źródło: Shutterstock

Właściwości dachówki betonowej płaskiej

Dachówka betonowa płaska jest wytrzymała i odporna na działanie zmiennych i skrajnych czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, mróz, kwaśne deszcze. Wyróżnia się niską nasiąkliwością i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Nie nagrzewa się, jest trwała, niepalna i lekka, a pod względem wyglądu i właściwości przypomina dachówkę ceramiczną. Wykonuje się ją z surowców naturalnych, a technologia jej produkcji wymaga zużycia mniej energii, co sprawia, że jest materiałem przyjaznym dla środowiska.

Ile kosztuje dachówka betonowa płaska?

Ceny dachówek betonowych płaskich są zróżnicowane w zależności od producenta, koloru itp. Jej średnia cena to natomiast 30-60 zł/m2.

Opinie o Dachówka betonowa płaska - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

31 − 24 =

Opinie

  1. A Adrian09

    Wlasnie na taki dach sie zdecydowalem i jestem mega zadowolony

Podobne