Rynny z tytan-cynku

4.0 Opinie (1)
  • rynny
  • rynny z tytan-cynku

Rynny z tytan-cynku to jedne z najdroższych rynien dostępnych na rynku. Są wykonane z blachy tytanowo-cynkowej, będącej materiałem wyjątkowo trwałym, wytrzymałym i odpornym, a przy tym ekologicznym. Stanowią jednocześnie atrakcyjne i efektowne wykończenie budynku. Z pewnością warto poznać ich właściwości i zastosowanie.

Rynny z tytan-cynku – ogólne informacje

Rynny z tytan-cynku to rynny wykonane z blachy tytanowo-cynkowej, będącej stopem cynku, miedzi i tytanu w określonych proporcjach. Z czasem w wyniku utleniania pod wpływem działania warunków atmosferycznych pokrywają się patyną – ta naturalna powłoka nie tylko zmienia ich wygląd, ale stanowi również warstwę ochronną, która wpływa na żywotność rynien tytan-cynk.

To jeden z najdroższych rodzajów rynien. Materiał, z którego są produkowane, jest przy tym ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego i może być powtórnie przetwarzany.

Rynny tytan-cynk sprzedawane są w rolkach (blacha płaska) lub w płytkach. Mają szerokie zastosowanie – nadają się do montażu właściwie na wszystkich dachach, bez względu na ich rodzaj.

Rynna z tytan-cynku, źródło: Shutterstock

Rynny z tytan-cynku – właściwości

Rynny z tytan-cynku są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe – ich żywotność ocenia się nawet na 120 lat. Wyróżnia je duża odporność na korozję, ponadto nie wymagają konserwacji ani zabiegów pielęgnacyjnych. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych, w tym skrajnych temperatur i kwaśnych deszczy.

Charakteryzują się elastycznością i plastycznością, łatwo się formują, dzięki czemu doskonale sprawdzają się także na dachach o nieregularnych i nietypowych kształtach. Cechuje je ponadto niski współczynnik rozszerzalności termicznej – nie kurczą się i nie rozszerzają.

Za ich właściwie jedyną wadę uznaje się dużą chropowatość, która sprawia, że łatwo osadzają się w nich zabrudzenia.

Ile kosztują rynny z tytan-cynku?

Ceny rynien z tytan-cynku są zróżnicowane w zależności od producenta i ich wymiarów. Średnia cena to natomiast 30-60 zł/mb.

Opinie o Rynny z tytan-cynku - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

30 − 22 =

Podobne