Okno wyłazowe

4.0 Opinie (1)
  • dach
  • okno wyłazowe
  • wyłaz dachowy

Okna wyłazowe łączą funkcje wyłazu dachowego i okna. Zapewniają bezpieczne i sprawne wyjście na dach, a przy tym mają za zadanie doświetlić pomieszczenie naturalnym światłem i umożliwić przewietrzenie wnętrza. To rodzaj wyłazu dachowego, którego rola jest o wiele większa niż typowego okna dachowego. Warto wiedzieć, czym dokładnie są i jakie spełniają funkcje.

Okno wyłazowe - informacje ogólne

Okno wyłazowe stanowi połączenie okna dachowego oraz wyłazu dachowego. To otwór, który zapewnia wyjście na dach i spełnia przy tym funkcje okna. Jest elementem pokrycia dachowego i stanowi część komunikacji dachowej.

Too rodzaj wyłazu dachowego, przeznaczonego do montażu w pomieszczaniach ocieplanych i ogrzewanych. Okna wyłazowe są zwykle dość duże, wykonuje się je z materiałów termoizolacyjnych.

Różnice pomiędzy oknem wyłazowym a oknem dachowym sprowadzają się przede wszystkim do pełnionych funkcji.

Okno wyłazowe, źródło: Shutterstock

Funkcje okien wyłazowych

Okno wyłazowe stanowi połączenie okna dachowego oraz wyłazu dachowego. Łączy w sobie różne funkcje – zapewnia bezpieczne i sprawne wyjście na dach oraz dopływ naturalnego światła, a więc doświetlenie wnętrza. Ponadto gwarantuje dopływ świeżego powietrza, umożliwiając przewietrzenie pomieszczenia, w którym zostało zamontowane.

Okno wyłazowe ma więc umożliwić bezpieczne, szybkie i wygodne przedostanie się na powierzchnię dachu, a tym samym zapewnić możliwość przeprowadzenia tam prac kominiarskich, konserwatorskich, naprawczych, montażowych itd. Poza tym jest źródłem naturalnego światła i świeżego powietrza.

Ile kosztuje okno wyłazowe?

Ceny okien wyłazowych są zróżnicowane w zależności od producenta, użytych materiałów, wymiarów itd. Ich średnia cena to 800-900 złotych.

Opinie o Okno wyłazowe - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 + = 30

Podobne