Akcesoria montażowe do okien

4.0 Opinie (1)
  • akcesoria montażowe do okien
  • uszczelki do okien
  • kliny montażowe
  • kotwy do okien
  • podkładki dystansowe

Warunkiem funkcjonalności i wygody korzystania z okien jest ich odpowiedni montaż. Służą do tego różnego rodzaju akcesoria montażowe. Są to rozmaite narzędzia, których używa się do mocowania, izolacji i uszczelniania okien. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.  

Akcesoria montażowe do okien – ogólne informacje

Akcesoria montażowe do okien to różnego rodzaju narzędzia i elementy wyposażenia niezbędne lub przydatne podczas montażu okien. Służą do mocowania, uszczelniania i izolacji okien, a także do prac wykończeniowych.

Na rynku dostępne są rozmaite akcesoria do montażu okien. Przy ich wyborze kierować się należy wieloma czynnikami, takimi jak rodzaj okna i ściany, warunki montażu itd.

Montaż okien, źródło: Shutterstock

Rodzaje akcesoriów montażowych do okien

Wśród dostępnych na rynku akcesoriów montażowych do okien wyróżnić możemy m.in.:

  • uszczelki;

uszczelki do okien wykonuje się z gumy, silikonu lub pianki. Mają za zadanie wypełnienie szczelin w oknach, a ich główną funkcją jest termoizolacja oraz izolacja akustyczna. Powinny być odporne na działanie zmiennych i skrajnych temperatur i innych warunków atmosferycznych.

Oferuje się uszczelki w różnych rozmiarach i kolorach. Dostępne są uszczelki do okien wykonanych z różnych rodzajów materiałów, np. uszczelki do okien drewnianych, aluminiowych itd. Wyposażone są zazwyczaj w warstwę samoprzylepną, dzięki czemu ich montaż jest łatwy i wygodny;

  • kotwy do okien;

są to elementy służące do montażu okien – za ich pomocą mocuje się ościeżnicę w otworze okiennym. Wykonuje się je z blachy ocynkowanej. Powinny być trwałe, wytrzymałe i odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych;

  • kliny montażowe;

kliny montażowe to elementy służące do montażu ram okiennych. Podpierają i stabilizują okno w otworze okiennym, co zapewnia ich prawidłowe i wygodne otwieranie. Powinny być wykonane z wytrzymałego i twardego materiału. Mają ząbkowaną powierzchnię. Wykorzystuje się je do montażu wszystkich rodzajów okien, a także drzwi balkonowych;

Montaż okien akcesoria, źródło: Shutterstock
  • podkładki dystansowe;

podkładki dystansowe to elementy służące do szklenia okien. Poziomują i stabilizują szybę, wpływają na jej właściwe zaklinowanie w ramie okiennej. Powinny być bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach.

Ile kosztują akcesoria montażowe do okien?

Ceny akcesoriów montażowych do okien są bardzo zróżnicowane.

Średnia cena kotew do okien to 1-2 zł/szt.

Średnia cena klinów montażowych to 10 zł/10 szt.

Średnia cena podkładek dystansowych to 15 zł/100 szt.

Opinie o Akcesoria montażowe do okien - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

46 + = 52

Podobne