Systemy przesuwne do drzwi

4.0 Opinie (1)
  • systemy przesuwne do drzwi
  • naścienne systemy przesuwne do drzwi
  • system przesuwny do drzwi do zabudowy w ścianie

Systemy przesuwne do drzwi to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych drzwi. Ich działanie polega na tym, że ruch skrzydła drzwiowego odbywa się w linii prostej. Warto poznać szczegóły rozwiązania i rodzaje systemów przesuwnych do drzwi.

Systemy przesuwne do drzwi – ogólne informacje

Systemy przesuwne do drzwi to rozwiązania stosowane przy montażu przesuwnych skrzydeł drzwiowych.

Element drzwi przesuwnych sprawia, że ruch skrzydła drzwiowego odbywa się w linii prostej (wzdłuż lub wewnątrz ściany), a tym samym nie wymaga przestrzeni do otwierania i zamykania. Takie rozwiązanie stanowi alternatywę dla tradycyjnych drzwi, a szczególnie funkcjonalne jest w niewielkich pomieszczeniach, gdzie znacznie oszczędza miejsce.

System przesuwny do drzwi, źródło: Shutterstock

Wyróżnia się dwa systemy przesuwne do drzwi, a każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Rodzaje systemów przesuwnych do drzwi

Wyróżnia się następujące rodzaje systemów przesuwnych do drzwi:

  • system naścienny;

w systemie tym prowadnica, po której przesuwają się drzwi, jest montowana na zewnątrz ściany, bezpośrednio na niej. Skrzydło drzwiowe jest cały czas widoczne, a prowadnica wyposażona jest w specjalny mechanizm przesuwny umożliwiający ruch skrzydła wzdłuż ściany.  

Zaletą tego rozwiązania jest łatwy montaż i brak konieczności przeprowadzania gruntownych prac remontowych. Za wadę uznać można to, że przesuwanie się skrzydła drzwiowego na zewnątrz ściany ogranicza możliwości zagospodarowania przestrzeni znajdującej się bezpośrednio przy niej (nie ma tam możliwości ustawienia np. mebli);

System przesuwny do drzwi, źródło: Shutterstock
  • system do zabudowy w ścianie;

to system, w którym drzwi chowane są w ścianę. Jego działanie opiera się na montażu tzw. kasety. Jest to konstrukcja umieszczana wewnątrz ściany, dzięki której możliwe jest swobodne przesunięcie drzwi. Kasetę często uwzględnia się już w projekcie pomieszczenia. Możliwy jest jednak jej montaż w powstałej specjalnie w tym celu wnęce.

Do zalet tego rozwiązania zalicza się możliwość zupełnego schowania skrzydła drzwiowego, a także brak ograniczeń podczas gospodarowania przestrzenią przy ścianie, na której znajduje się kaseta.

Ile kosztują systemy przesuwne do drzwi?

Ceny systemów przesuwnych do drzwi są bardzo zróżnicowane w zależności od szeregu czynników.

Średnia cena naściennego systemu przesuwnego do drzwi to 300-400 złotych.

Średnia cena kasetowego systemu przesuwnego do drzwi to 800 złotych.

Opinie o Systemy przesuwne do drzwi - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 7 = 2

Podobne