Drzwi wewnętrzne harmonijkowe

4.0 Opinie (1)
  • drzwi wewnętrzne
  • drzwi wewnętrzne harmonijkowe
  • drzwi harmonijka

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzwi wewnętrznych – dzieli się je przede wszystkim ze względu na sposób otwierania. Jednym z nich są drzwi wewnętrzne harmonijkowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie do małych pomieszczeń i ograniczonej przestrzeni do zagospodarowania. Generują przy tym niewielkie koszty. Niewątpliwie warto poznać ich wady i zalety.

Drzwi wewnętrzne harmonijkowe – ogólne informacje

Drzwi harmonijkowe to jeden z rodzajów drzwi wewnętrznych. Składają się z kilku wąskich, ruchomych lameli, które składają się w harmonijkę – poszczególne elementy połączone są zawiasami i poruszają się po prowadnicy, na której są montowane.

Ich główną funkcją – podobnie jak innych rodzajów drzwi wewnętrznych – jest oddzielenie się od siebie pomieszczeń. Wykonywane są z różnych materiałów – z drewna, płyt drewnopochodnych, tworzyw sztucznych. Producenci oferują przy tym rozmaite kolory, faktury i zdobienia, dzięki czemu z łatwością można dobrać drzwi do stylu wnętrza.

Drzwi wewnętrzne harmonijkowe, źródło: Shutterstock

Wykorzystywane są w różnego rodzaju pomieszczeniach (w pokojach, łazienkach, kuchniach, a także garderobach, schowkach, spiżarniach, wnękach itd.). Stanowią praktyczną alternatywę dla klasycznych drzwi, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych rozwiązań.

Drzwi wewnętrzne harmonijka – wady i zalety

Drzwi wewnętrzne harmonijka mają szereg niekwestionowanych atutów, choć nie są wolne również od wad.

Przede wszystkim nie zajmują dużo miejsca – nie wymagają przestrzeni na otwieranie i zamykanie, ponieważ poruszają się w obrębie otworu drzwiowego. Sprawdzą się również przy niestandardowych otworach drzwiowych. Nie trzaskają i nie generują zbędnego hałasu. Są ponadto rozwiązaniem uniwersalnym – sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w różnych stylach. Ich niezaprzeczalną zaletą jest również stosunkowo niska cena.

Drzwi harmonijka, źródło: Shutterstock

Do ich wad zaliczyć można słabą izolację akustyczną – tego rodzaju drzwi nie tłumią skutecznie hałasów. Warto przy tym również pamiętać, że drzwi harmonijkowe zmniejszają nieco szerokość przejścia przez otwór drzwiowy.

Ile kosztują drzwi wewnętrzne harmonijkowe?

Ceny drzwi wewnętrznych harmonijkowych są zróżnicowane w zależności od wielu czynników, w tym od użytych materiałów. Ich średnia cena to 150 złotych.

Opinie o Drzwi wewnętrzne harmonijkowe - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

55 + = 58

Podobne