Drzwi wewnętrzne szklane

4.0 Opinie (1)
  • drzwi wewnętrzne
  • drzwi wewnętrzne szklane
  • drzwi wewnętrzne ze szkła

Drzwi wewnętrzne to niezbywalny element każdego domu i mieszkania. Oryginalne i coraz częściej wybierane rozwiązanie to drzwi wewnętrzne szklane. Są bardzo eleganckie i efektowne, a przy tym trwałe i bezpieczne. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym. Warto poznać ich właściwości oraz wady i zalety.

Drzwi wewnętrzne szklane – ogólne informacje

Drzwi szklane to jeden z rodzajów drzwi wewnętrznych. Są trwałe i odporne, a także bezpieczne.

Wykonuje się je ze szkła hartowanego, a także ze szkła gładkiego lub zdobionego. Wykorzystywane są w mieszkaniach, domach, biurach. Sprawdzają się praktycznie we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Montowane są w futrynie lub do ściany. W ofercie znajdują się drzwi rozwierane, przesuwne, dwuskrzydłowe itd. Oferuje się je z różnym stopniem zaciemnienia (np. szkło przezroczyste, mleczne), w różnych kolorach oraz fakturach.  

Drzwi wewnętrzne szklane, źródło: Shutterstock

Drzwi wewnętrzne ze szkła – wady i zalety

Drzwi wewnętrzne ze szkła mają szereg niezaprzeczalnych zalet i atutów, choć nie są również wolne od wad. Doświetlają pomieszczenie, przepuszczając dużo światła i zwiększają optycznie przestrzeń. Są trwałe i wytrzymałe, a także odporne na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne.

Drzwi wewnętrzne szklane – wbrew pozorom – są również bardzo bezpieczne (szkło hartowane przy ewentualnym rozbiciu kruszy się w sposób bezpieczny i nie powoduje zranień).

Stanowią uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i tych zaaranżowanych w stylu nowoczesnym. Producenci drzwi ze szkła oferują przy tym szerokie możliwości dopasowania ich wyglądu do pomieszczenia.

Drzwi ze szkła, źródło: Shutterstock

Do ich wad zwykle zalicza się wysoką cenę oraz niskie parametry izolacji akustycznej (słabo wygłuszają hałasy). Drzwi szklane wymagają również regularnej i nie zawsze łatwej pielęgnacji. Nie zapewniają ponadto pełnej prywatności.

Ile kosztują drzwi wewnętrzne szklane?

Ceny drzwi wewnętrznych szklanych są bardzo zróżnicowane w zależności od wielu czynników, takich jak: wymiary, rodzaj drzwi, wykończenie, kolor szkła itd.

Ceny najprostszych modeli zaczynają się już od 600 złotych, ale drzwi wykonane ze szkła mogą kosztować również kilka razy więcej.

Opinie o Drzwi wewnętrzne szklane - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

62 + = 70

Podobne