Drzwi wewnętrzne wahadłowe

0.0 Opinie (0)
  • drzwi wewnętrzne
  • drzwi wahadłowe
  • drzwi wewnętrzne wahadłowe
  • drzwi kowbojskie
  • drzwi westernowe

Na rynku dostępne są różnego rodzaju drzwi wewnętrzne – dzieli się je m.in. ze względu na sposób otwierania. Jednym z nich są drzwi wahadłowe. To rozwiązanie spotykane często w budynkach i pomieszczeniach przeznaczonych na działalność gastronomiczną. Spotkać je można jednak również w innych miejscach. Poniżej prezentujemy ich właściwości oraz zastosowanie.

Drzwi wewnętrzne wahadłowe – ogólne informacje

Drzwi wahadłowe to jeden z rodzajów drzwi wewnętrznych. Ich cechą charakterystyczną jest ruch wahadłowy. Otwiera się je przez lekkie pchnięcie skrzydeł. Nie wymagają naciskania klamki.

Składają się ze skrzydeł oraz specjalnych zawiasów, dzięki którym skrzydła swobodnie otwierają się na obie strony, a potem samoczynnie zamykają. Nie umieszcza się na nich klamek (niekiedy na skrzydłach znajdują się gałki czy uchwyty ułatwiające ich zablokowanie).

Drzwi wewnętrzne wahadłowe, źródło: Shutterstock

Drzwi wewnętrzne wahadłowe wykonuje się z drewna, płyt drewnopodobnych lub ze szkła, dostępne są jako jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Mogą być utrzymane w różnych stylach, posiadać różnego rodzaju wykończenia, zdobienia itd. Oferowane są m.in. jako drzwi kowbojskie (westernowe) – zasłaniające tylko środkową część otworu drzwiowego.

Zastosowanie drzwi wewnętrznych wahadłowych

Drzwi wewnętrzne wahadłowe stosowane są w celu szybkiego i sprawnego przemieszczenia się z jednego pomieszczenia do drugiego, również bez konieczności użycia rąk.

Wykorzystuje się je zwykle w miejscach użyteczności publicznej – budynkach handlowych i usługowych. Często występują w restauracjach, pubach, sklepach wielkopowierzchniowych, placówkach służby zdrowia. Świetnie sprawdzają się w miejscach, w których występuje duże nasilenie ruchu. Niekiedy montowane są również w domach czy mieszkaniach, np. między sypialnią a przylegającą do niej łazienką.

Drzwi wahadłowe, źródło: Shutterstock

We wszystkich powyżej wymienionych miejscach wykorzystuje się drzwi wahadłowe dwuskrzydłowe. Drzwi jednoskrzydłowe stosowane są jedynie jako drzwi łazienkowe – zamykające kabiny lub wnęki prysznicowe.        

Ile kosztują drzwi wewnętrzne wahadłowe?

Ceny drzwi wewnętrznych wahadłowych są bardzo zróżnicowane w zależności od szeregu czynników, przede wszystkim od zastosowanych materiałów i wymiarów drzwi. Ich ceny zaczynają się od około 300-400 złotych. Dostępne są jednak drzwi wahadłowe w cenach kilka razy wyższych.

Opinie o Drzwi wewnętrzne wahadłowe - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

87 + = 90

Podobne