Drzwi zewnętrzne stalowe

4.0 Opinie (1)
  • drzwi zewnętrzne
  • drzwi zewnętrzne stalowe
  • drzwi zewnętrzne metalowe

Drzwi zewnętrzne pełnią szereg niezwykle istotnych funkcji. Chronią przed działaniem warunków atmosferycznych i utratą ciepła. Przy ich wyborze pod uwagę bierze się ponadto względy estetyczne. Przede wszystkim mają jednak zapewnić poczucie bezpieczeństwa i ochronę przed intruzami. Jednymi z najbezpieczniejszych drzwi są drzwi zewnętrzne stalowe. Warto poznać ich właściwości, wady oraz zalety.

Drzwi zewnętrzne stalowe – ogólne informacje

Drzwi stalowe to jeden z rodzajów drzwi zewnętrznych. Są trwałe i wytrzymałe, a przede wszystkim bardzo bezpieczne.

Wykonane są zwykle z blachy stalowej ocynkowanej. Ponadto pokrywa się je okleiną PCV. Funkcję warstwy termoizolacyjnej pełni zaś wypełnienie – w tym celu stosuje się najczęściej piankę poliuretanową lub polistyren ekspandowany.

Drzwi zewnętrzne stalowe, źródło: Shutterstock

Drzwi zewnętrzne metalowe – wady i zalety

Drzwi zewnętrzne stalowe mają wiele zalet. Przede wszystkim wyróżniają się wysoką odpornością na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Za ich największy plus uznaje się jednak zapewnienie bezpieczeństwa. Tego rodzaju drzwi charakteryzują się bowiem bardzo wysokimi parametrami antywłamaniowymi, co czyni je bezkonkurencyjnymi pod tym względem. Są bardzo trwałe i wytrzymałe, a przez niektórych określane nawet jako wręcz niezniszczalne.

Drzwi metalowe, źródło: Shutterstock

Drzwi zewnętrzne metalowe nie są jednak wolne od wad. Do ich minusów zalicza się dość małą termoizolacyjność – wypada ona nieco gorzej niż ma to w miejsce w przypadku drzwi wykonanych z drewna. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na prawidłowy montaż ościeżnic, który zapewni lepszą izolację cieplną.

Ile kosztują drzwi zewnętrzne stalowe?

Ceny drzwi zewnętrznych stalowych są bardzo zróżnicowane w zależności od wielu różnych czynników. Ich ceny zaczynają się od około 1000 złotych. Średnia cena to 2000 złotych.

Opinie o Drzwi zewnętrzne stalowe - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 60 = 69

Podobne