Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego

4.0 Opinie (1)
  • drzwi zewnętrzne
  • drzwi zewnętrzne z włókna szklanego

Drzwi zewnętrzne są niezbywalnym i bardzo ważnym elementem każdego budynku. Pełnią szereg istotnych funkcji, takich jak ochrona przed nieproszonymi gośćmi oraz izolacja termiczna i akustyczna. Są również wizytówką każdego domu. Nie bez znaczenia więc w tym kontekście pozostają także względy estetyczne. Wszystkie powyższe warunki spełniają drzwi zewnętrzne z włókna szklanego, które stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego – ogólne informacje

Drzwi z włókna szklanego to jeden z rodzajów drzwi zewnętrznych. Są lekkie i wytrzymałe, a także twarde i bardzo odporne na działanie rozmaitych czynników.

Wykonuje się je z płyt z włókna szklanego, które osadza się w drewnianej ramie. Jako wypełnienie wykorzystuje się utwardzoną piankę poliuretanową. Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Często imitują wygląd drzwi wykonanych z drewna.

Drzwi z włókna szklanego, źródło: Shutterstock

Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego – wady i zalety

Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego posiadają szereg niekwestionowanych atutów. Do ich największych zalet zaliczyć można wysoką odporność na niekorzystne i niszczące działanie czynników atmosferycznych, a także bardzo dobre parametry izolacji termicznej. Wyróżnia je trwałość, wytrzymałość i długa żywotność.

Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego są ponadto odporne na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie ulegają odkształceniom, nie powstają w nich wgniecenia. Są lekkie i dźwiękochłonne. Stanowią także atrakcyjną ozdobę i eleganckie wykończenie budynku.

Do ich wad należy z pewnością wysoka cena – niemniej jednak relacja ceny do jakości pozostaje wciąż bardzo korzystna.

Ile kosztują drzwi zewnętrzne z włókna szklanego?

Ceny drzwi zewnętrznych z włókna szklanego są bardzo zróżnicowane w zależności od szeregu czynników. Ich średnia cena to około 2500 złotych.

Opinie o Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 2

Podobne