Klamki do drzwi wewnętrznych

4.0 Opinie (1)
  • klamki do drzwi wewnętrznych
  • klamki
  • klamka

Przy wyborze klamek do drzwi wewnętrznych kierujemy się przede wszystkim ich wyglądem. Ważne jest bowiem, by odpowiednio komponowały się z wnętrzem. Nie jest to jednak jedyne kryterium, które należy uwzględnić. Warto więc poznać rodzaje klamek i dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie.

Klamki do drzwi wewnętrznych – ogólne informacje

Klamka do drzwi wewnętrznych to niezbywalny element właściwie każdych drzwi oddzielających od siebie pomieszczenia. Wykonuje się je z różnego rodzaju materiałów (stal nierdzewna, aluminium, mosiądz, nikiel, chrom, tworzywa sztuczne). Dostępne są w różnych kolorach, kształtach i stylach. Oferuje się również klamki ozdobne, np. stylizowane.

Klamka w drzwiach wewnętrznych, źródło: Shutterstock

Każda klamka połączona jest z szyldem – wyróżnia się szyldy krótkie/dzielone (obejmujące klamkę i otwór) i długie (złożone z dwóch części – rozety i szyldu na zamek). Ze względu na kształt dzieli się klamki na: klamki tradycyjne (wymagają naciśnięcia), gałki (wymagają przekręcenia lub pociągnięcia) i pochwyty (wymagają pociągnięcia).  

Jak wybrać klamki do drzwi wewnętrznych?

Przy wyborze klamki do drzwi wewnętrznych warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy dopasować ją do wyglądu drzwi i aranżacji całego wnętrza, z którymi klamka powinna tworzyć spójną kompozycję. Warto zastanowić się dobrze nad wyborem zastosowanego materiału, a także koloru i kształtu klamki.

Klamka, drzwi wewnętrzne, źródło: Shutterstock

Równie ważne jest dostosowanie ciężaru i wielkości klamki do ciężaru drzwi. Do masywnych drzwi najlepiej sprawdzi się klamka solidna i ciężka, a do drzwi lekkich – mniejsza i lżejsza. Odpowiednie dopasowanie klamki gwarantuje bowiem wygodę jej użytkowania. Należy zwrócić również uwagę na kierunek otwierania drzwi.

Ile kosztują klamki do drzwi wewnętrznych?

Ceny klamek do drzwi wewnętrznych są zróżnicowane w zależności od wielu czynników. Ich średnia cena to 30 złotych.

Opinie o Klamki do drzwi wewnętrznych - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 40 = 47

Podobne