Komin stalowy

0.0 Opinie (0)
  • komin
  • komin stalowy
  • komin ze stali

Komin stalowy to jeden z rodzajów kominów, zbudowany z rur ze stali kwasoodpornej. Jest lekki, wytrzymały i bardzo odporny na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Nie wymaga fundamentowania, wyróżnia go ponadto niska cena. Warto poznać jego właściwości, rodzaje i zastosowanie.

Komin stalowy – ogólne informacje

Komin stalowy to komin zbudowany z blaszanych rur ze stali kwasoodpornej i nierdzewnej, umieszczanych w obudowie. To jeden z rodzajów kominów (obok murowanych, ceramicznych i betonowych – kominy dzieli się m.in. ze względu na użyty do ich budowy materiał). Odprowadza spaliny z kotłów gazowych, olejowych i kondensacyjnych.

Właściwości kominów ze stali

Kominy stalowe są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie rozmaitych czynników. Wyróżnia je niewielki ciężar, co eliminuje konieczność stawiania fundamentów. Można montować je do ściany za pomocą uchwytów. Sam montaż jest przy tym łatwy i dość szybki, kłopotów nie sprawia również rozbiórka.

Komin stalowy, źródło: Shutterstock

Kominy ze stali są ponadto bardzo szczelne i odporne na niszczące działanie kwasów, a ich niekwestionowaną zaletą jest także stosunkowo niska cena. Można montować je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Stanowią przy tym atrakcyjny element dekoracyjny.

Rodzaje kominów stalowych

Ze względu na budowę kominy stalowe dzieli się na następujące rodzaje:

  • kominy jednowarstwowe;

to kominy, których ścianki złożone są z jednej warstwy. Często wykorzystuje się je jako wkłady kominowe. Sprawdzają się z kotłami gazowymi, olejowymi i kotłami na paliwa stałe. Mogą być instalowane tylko wewnątrz budynku.

Komin ze stali, źródło: Shutterstock
  • kominy dwuwarstwowe;

to kominy, których ścianki zbudowane są z dwóch warstw. Ich warstwa wewnętrzna to izolacja termiczna, natomiast zewnętrzna - płaszcz ochronny z wysokogatunkowej stali. Są bardzo lekkie. Sprawdzają się z kotłami na każdy rodzaj paliwa. Tego rodzaju kominy mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Ile kosztuje komin stalowy?

Ceny kominów stalowych są zróżnicowane w zależności od ich rodzaju, producenta itd. Średnia cena to natomiast 2000-2500 złotych.

Opinie o Komin stalowy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 6

Podobne