Fuga cementowa elastyczna


Fuga cementowa elastyczna to ulepszona formuła fugi cementowej. Dzięki temu może być stosowana w wielu przestrzeniach. Jest bardziej odporna oraz trwalsza od poprzedniczki. Fuga elastyczna jest łatwa w nakładaniu, tania, a do wyboru jest wiele kolorów.
Fuga cementowa elastyczna - charakterystyka
Fuga cementowa elastyczna to mieszanka cementu portlandzkiego, kruszywa oraz pigmentu, dodatkowo zastosowano modyfikator polimerowy, wypełniacze mineralne lub syntetyczne. Fuga cementowa elastyczna jest trwała, odporna na ścieranie, uszkodzenia oraz grzyby i pleśń. Dzięki lepszej formule fuga cementowa elastyczna jest bardziej odporna na wilgoć i zabrudzenia niż spoina cementowa.
Fugę cementową elastyczną dostaniemy w formie gotowej zaprawy lub w postaci proszku, który należy wymieszać z wodą. Szybko schnie, jest łatwa w nakładaniu. Również czyszczenie płytek po skończeniu pracy jest łatwe.

Fuga cementowa elastyczna - dlaczego jest lepsza od zwykłej cementowej?
Fuga cementowa elastyczna może być układana wewnątrz oraz na zewnątrz budynków, również tych publicznych, które są bardziej narażone na uszkodzenia i zabrudzenia. Fugę tę stosuję się na ściany oraz podłogi, również te z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki lepszym parametrom jest bardziej wytrzymała oraz uniwersalna. Świetnie się sprawdzi do spoinowania różnych materiałów, jak połączenie kamiennych płytek z ceramicznymi. Do wyboru mamy dużą gamę kolorów, więc nie będzie problemu z dobraniem jej do koloru okładziny. Ponadto, o czym wspomniano wyżej, jest bardziej odporna na wilgoć i zabrudzenia.
Do jakich płytek zaleca się stosowanie fugi elastycznej?
Ta fuga nadaje się do:
- gresu,
- płytek szklanych,
- klinkieru,
- kamienia naturalnego,
- mozaiki.
Zalety i wady fugi cementowej elastycznej
Zalety:
- jest łatwa w nakładaniu,
- ma lepsze parametry niż fuga cementowa,
- jest bardziej odporna na zabrudzenia i wilgoć niż spoiwo cementowe,
- łatwo się usuwa resztki po jej nałożeniu.
Wady:
- wymaga częstej pielęgnacji i konserwacji.