Listwa cokołowa

4.0 Opinie (1)

Podłogi z płytek będą wyglądały estetycznie, jeśli wykończymy je listwami cokołowymi. Listwy te zabezpieczają płytki przed wilgocią i zabrudzeniami, a nam ułatwiają sprzątanie. Listwy cokołowe są uniwersalne, a bogaty wybór jest gwarancją, że znajdziemy odpowiednią listwę do każdego wnętrza.

Zastosowanie listew cokołowych i montaż

Listwy cokołowe pomogą ukryć nierówności ścian, przewody czy szczelinę dylatacyjną. Mogą być stosowane w kuchni, łazience, ale również salonie i przedpokoju - są odporne na wilgoć oraz uszkodzenia. Poza praktycznymi aspektami listwy przypodłogowe pełnią funkcję dekoracyjną - dzięki nim podłoga z płytek jest estetyczna i elegancka. Bogata oferta gwarantuje, że wybierzemy odpowiednie listwy zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Dodatkowo montaż listew cokołowych jest bardzo prosty: mocuje się je za pomocą specjalnego kleju, a elementy wykończeniowe ułatwiają ich łączenie. Dostępne są następujące akcesoria do listew cokołowych:

  • maskownica połączenia listew,
  • narożnik wewnętrzny,
  • narożnik zewnętrzny,
  • zakończenie prawe i lewe.
Listwa cokołowa, źródło: Shutterstock

Listy cokołowe - materiały

Na rynku dostępne są listwy cokołowe:

  • stalowe,
  • aluminiowe,
  • mosiężne,
  • z tworzywa sztucznego.

W pomieszczeniach nienarażonych na wilgoć oraz tam, gdzie łączą się różne rodzaje podłóg, jak na przykład płytki z parkietem, panelami czy deskami, można wybrać listwy cokołowe: z MDF, fornirowane lub drewniane.

Jaka listwa cokołowa sprawdzi się najlepiej?

Najbardziej wytrzymałe są listwy cokołowe ze stali nierdzewnej, są odporne na wilgoć, środki chemiczne czy uszkodzenia, a przy okazji wyglądają bardzo estetycznie. Tańszą opcją są listwy cokołowe z aluminium. Również listwy cokołowe z tworzyw sztucznych charakteryzują się dobrymi parametrami, a ich ceny są przystępne. Jeżeli zależy nam na eleganckim wykończeniu podłogi, to świetnym wyborem będą listwy cokołowe z mosiądzu - pięknie wyglądają, ale są najdroższe.

Listwy cokołowe metalowe dostępne są w różnych wariantach wykończenia: polerowane, szczotkowane lub matowe. Najczęstsze kolory, z jakich możemy wybierać, to: biel, czerń, brąz, szarość lub odcienie metalowe. Dzięki temu bez problemu wybierzemy odpowiednią listwę cokołową do danego wnętrza oraz płytek, które mamy na podłodze. W małych pomieszczeniach lepiej pasują wąskie listwy, a w dużych szerokie cokoły.

Warto wybrać profile dobrej jakości, wtedy mamy pewność, że będą trwałe i z czasem nie stracą na ładnego wyglądu.

Opinie o Listwa cokołowa - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

65 − 59 =

Podobne