Profil okapowy

4.0 Opinie (1)

Profile okapowe są niezbędnym elementem każdego balkonu, czy tarasu. Pomagają w odpowiedni sposób odprowadzić nadmiar wody z powierzchni oraz zabezpieczają elewację przed zaciekami.

Zastosowanie profilu okapowego

Układając płytki na balkonie i tarasie, warto odpowiednio je zabezpieczyć przez szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Jeden ze sposobów to montowanie odpowiednich profili okapowych. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów takich profili, więc bez problemu wybierzemy odpowiedni do konkretnych płytek oraz miejsca, w którym mają być użyte.

Dobrze zamontowany profil okapowy nie tylko zabezpiecza płytki, ale również chroni elewację. Dzięki temu woda zostaje odpowiednio odprowadzona, a nie ścieka gdzie popadnie, tworząc brzydkie zacieki na ścianach. Dodatkowo wykończenie płytek profilami okapowymi tworzy estetyczny wygląd całego budynku.

Montaż profili okapowych

Profile okapowe są proste w montażu, ale lepiej zaufać fachowcom, którzy mają doświadczenie w ich układaniu. Dzięki temu mamy pewność, że będą spełniały swoją funkcję oraz zabezpieczą płytki oraz fasadę na lata. Wybór odpowiedniego profilu okapowego także można zostawić fachowcom.

Profil okapowy na balkonie, źródło: Shutterstock

W ofercie występują nie tylko różne rodzaje profili okapowych, w zależności od sposobu montażu płytek, ale również różne warianty narożników, a nawet profil okapowy do obróbki krawędzi balkonów i tarasów półokrągłych.

Z jakich materiałów produkowane są profile okapowe?

Do wyboru mamy profile okapowe z następujących materiałów:

  • aluminium,
  • stal,
  • tworzywo sztuczne.

Profile okapowe aluminiowe mają dobre parametry techniczne, są trwałe, lekkie i odporne. Natomiast profile plastikowe nie są aż tak odporne na uszkodzenia i z czasem niszczeją, na przykład tracą kolor. Oba materiały są bardzo odporne na wilgoć, ale zdecydowanie profile aluminiowe lepiej znoszą warunki atmosferyczne.

Podobne parametry jak aluminiowe profile okapowe posiadają profile stalowe, ale są cięższe i droższe. Profile z aluminium i stali mogą być dodatkowo wzmocnione przez anodowanie, dzięki czemu są bardziej odporne, a w przypadku aluminium można osiągnąć inny kolor.

Jeśli chodzi o koszty, to profile okapowe z tworzyw są tańsze, a za aluminiowe musimy więcej zapłacić. Wyższą cenę profile aluminiow rekompensują trwałośość oraz jakość. Nawet po wielu latach dobrze zamontowane profile okapowe aluminiowe wyglądają świetnie. Poza tym, jeśli dobrze spełniają swoją funkcję, wszystkie profile okapowe oszczędzają nam ewentualnych kosztów odświeżenia elewacji.

Opinie o Profil okapowy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

53 − 48 =

Podobne