Gips bez szlifowania (gładź bezpyłowa)

4.0 Opinie (1)
  • gips bez szlifowania
  • gładź bezpyłowa
  • gładź bez szlifowania

Gips bez szlifowania, czyli gładź bezpyłowa, jest materiałem budowalnym wykorzystywanym podczas prac remontowo-wykończeniowych. Eliminuje nierówności ścian, tworząc gładką powierzchnię. Nie generuje przy tym pyłu i nie wymaga szlifowania. Warto poznać jego wady i zalety.

1. Gips bez szlifowania – ogólne informacje

Gips bez szlifowania, czyli gładź szpachlowa bezpyłowa, to materiał budowlany stosowany w celu usunięcia nierówności na powierzchni ścian i przygotowania ich do malowania. Znacznie skraca czas prowadzonych prac.

Wykorzystywany jest na każdym etapie wykańczania pomieszczeń. Tworzy gładką powierzchnię ścian i sufitów. Jego nałożenie wymaga dobrze przygotowanego podłoża. Może być stosowany na różnego rodzaju podłożach (na betonie, płytach kartonowo-gipsowych, tynku cementowym lub wapiennym).

Gips bez szlifowania dostępny jest w formie proszku (wymaga rozpuszczenia w wodzie) lub w postaci gotowej do użycia (wymaga jedynie wymieszania). Jego aplikacja odbywa się ręcznie lub za pomocą agregatu.

Gips bez szlifowania, źródło: Shutterstock

2. Gładź bezpyłowa – wady i zalety

ZALETY

Gips bez szlifowania ma bardzo liczne zalety, choć nie jest również wolny od wad. Do jego niekwestionowanych atutów należy przede wszystkim oszczędność czasu – gładź bezpyłowa nie potrzebuje czasu na wyschnięcie, a materiał nie wymaga szlifowania. Kładzie się go na mokro (tylko jedną warstwę), co eliminuje powstawanie pyłu (ma to szczególnie znaczenie w przypadku prac remontowych przeprowadzanych tylko w jednym pomieszczeniu). Jego stosowanie nie rodzi więc konieczności zabezpieczania wnętrz przed pyłem.

WADY

Wśród wad tego rozwiązania wymienia się najczęściej znacznie trudniejszą aplikację w porównaniu z gładzią tradycyjną – nakładanie gipsu bez szlifowania to czynność wymagająca precyzji i wyjątkowej dokładności.

Do słabszych stron gładzi bezpyłowej należy również stosunkowo niska odporność na zarysowania oraz działanie wody i wilgoci. Materiał może ponadto sprzyjać korodowaniu metali.

3. Ile kosztuje gips bez szlifowania?

Średnia cena gipsu bez szlifowania to 2 złote za kilogram produktu. Gładź bezpyłowa dostępna jest zwykle w opakowaniach zawierających 20 kilogramów.

Opinie o Gips bez szlifowania (gładź bezpyłowa) - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

50 − = 42

Podobne