Wapno trasowe hydrauliczne

4.0 Opinie (1)
  • wapno trasowe
  • wapno hydrauliczne

Wapno trasowe hydrauliczne jest cenionym materiałem budowlanym, który stosuje się przede wszystkim do renowacji i konserwacji zabytków. Wykorzystywane jest do sporządzania zapraw murarskich i tynkarskich. Jest bardzo plastyczne i wytrzymałe. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje o wapnie trasowym.

Wapno trasowe – ogólne informacje

Wapno trasowe hydrauliczne to rodzaj materiału budowlanego, który stosuje się jako spoiwo do zapraw murarskich i tynkarskich. Sporządzane jest na bazie trasu – tras jest środkiem wiążącym o składzie mineralnym i właściwościach hydraulicznych, skutecznie usuwa wykwity. To zmielona skała wulkaniczna, którą stosuje się zawsze z wapnem lub cementem.

Wykorzystywane jest zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Nadaje się do wilgotnych i zasolonych podłoży. Stosuje się je przede wszystkim przy renowacji i konserwacji obiektów zabytkowych. Nałożenie zaprawy zawierającej wapno trasowe wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża (konieczne jest uprzednie oczyszczenie, osuszenie, odtłuszczenie i odpylenie).

Wapno trasowe hydrauliczne, źródło: Shutterstock

Właściwości wapna trasowego

Wapno trasowe posiada szereg cennych właściwości. Jest bardzo plastyczne, elastyczne i skutecznie redukuje wykwity. Charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie wilgoci i wody, a także pleśni i grzybów oraz bardzo dobrą przyczepnością do podłoża.

Zaprawy zawierające wapno trasowe hydrauliczne wyróżniają się dużą wytrzymałością na ściskanie, zarysowania i zginanie, a także działanie innych czynników zewnętrznych. Są ponadto łatwe w obróbce.

Wapno trasowe cena

Średnia cena wapna trasowego to około 1,5 zł za kilogram produktu.

Opinie o Wapno trasowe hydrauliczne - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 8 = 1

Podobne