Gładź gipsowo-wapienna

4.0 Opinie (1)
  • gładź gipsowo-wapienna

Gładź gipsowo-wapienna jest rodzajem materiału budowlanego, który wykorzystuje się w celu przygotowania ścian do ich malowania. Rolę spoiwa w tym przypadku odgrywa gips oraz wapń. Tego rodzaju gładź nie nadaje się do pomieszczeń o dużej wilgotności. Poniżej przedstawiamy jej właściwości oraz średnie ceny.

Gładź gipsowo-wapienna – ogólne informacje

Gładź gipsowo-wapienna to materiał budowlany sporządzony na bazie gipsu i wapnia. Stosuje się go w celu wykończenia ścian – wyrównuje i wygładza ich powierzchnię przed malowaniem. Tworzy gładką i cienką powierzchnię.

Spoiwem w gładzi gipsowo-wapiennej są gips oraz wapń. Tego rodzaju gładź świetnie sprawdza się jako przygotowanie ścian do pokrycia białą farbą (redukuje jej zużycie). Wymaga szlifowania, co generuje rozprzestrzeniający się pył, a więc także konieczność sprzątania. Jej nałożenie nie jest jednak szczególnie trudne.

Gładź gipsowo-wapienna, źródło: Shutterstock

Gładź gipsowo-wapienna – ograniczenia w stosowaniu

Gładź gipsowo-wapienna jest mało odporna na działanie wilgoci, stąd zaleca się, żeby nie pozostawała w kontakcie ze stalowymi elementami z uwagi na ryzyko korozji. Nie powinna być też stosowana w pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność – gładź gipsowo-wapienna nie nadaje się więc do kuchni czy łazienki. Nie używa się jej również w miejscach ze słabą wentylacją.

Gładź gipsowo-wapienna cenna

Średnia cena gładzi gipsowo-wapiennej to 2 złote za kilogram produktu.

Opinie o Gładź gipsowo-wapienna - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

98 − = 92

Podobne