Gładź cementowa

4.0 Opinie (1)
  • gładź cementowa

Gładź cementowa to materiał budowlany stosowany do wyrównywania i wygładzania powierzchni ścian przed malowaniem. Jest wygodna w użyciu – nie wymaga szlifowania. Pozwala to oszczędzić czas i wyeliminować pył. Poniżej przedstawiamy jej właściwości i średnie ceny.

Gładź cementowa – ogólne informacje

Gładź cementowa to rodzaj materiału budowlanego sporządzonego na bazie cementu (zwykle szarego, niekiedy również białego), który stosuje się w celu wykończenia powierzchni ścian. Może być wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Gładź cementowa składa się przede wszystkim z cementu. Grubość warstwy po jej nałożeniu wynosi 1-2 mm. Usuwa nierówności i tworzy gładką powierzchnię. Nie wymaga szlifowania. Może być stosowana w pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność (przekraczająca nawet 70%). Zwykle dostępna jest w postaci suchej mieszanki, którą należy rozrobić z wodą w odpowiednich proporcjach.

Gładź cementowa, źródło: Shutterstock

Właściwości gładzi cementowej

Gładź cementowa:

  • wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne (pod tym względem wypada najlepiej wśród innych rodzajów gładzi);
  • jest bardzo trwała;
  • jest odporna na działanie wilgoci i innych czynników zewnętrznych;
  • nie tworzy tak idealnie gładkiej powierzchni jak inne gładzie;
  • nie trzeba jej szlifować.

Gładź cementowa cena

Średnie ceny gładzi cementowej wahają się w przedziale od 2 do 5 złotych za kilogram produktu. Gładź cementowa dostępna jest zwykle w opakowaniach zawierających 25 kg .

Opinie o Gładź cementowa - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

43 − = 33

Podobne