Gładź cementowo-wapienna

4.0 Opinie (1)
  • gładź cementowo-wapienna

Gładź cementowo-wapienna znajduje szerokie zastosowanie w pracach wykończeniowych i remontowych. Może być wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jest bardzo odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Poniżej przedstawiamy wszystkie jej właściwości oraz zastosowanie.

Gładź cementowo-wapienna – ogólne informacje

Gładź cementowo-wapienna to rodzaj materiału budowlanego, który stosuje się w celu wygładzenia nierówności i wykończenia otynkowanych ścian i sufitów. Uzupełnia ubytki, wypełnia rysy i pęknięcia. Tworzy gładką i cienką (około 1-2 mm), ale dość twardą powierzchnię. Spoiwem jest w tym przypadku cement – szary lub biały. Nanoszona jest ręcznie lub maszynowo.

Gładź cementowo-wapienna, źródło: Shutterstock

Gładź cementowo-wapienną stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Może być wykorzystywana również w miejscach o dużej wilgotności (powyżej 70%). Nakłada się ją na tynki cementowo-wapienne, tynki cementowe i podłoża betonowe.

Właściwości gładzi cementowo-wapiennej

Gładź cementowo-wapienną wyróżnia bardzo wysoka odporność na działanie wilgoci, stąd też świetnie sprawdza się w miejscach o dużej wilgotności, takich jak łazienka, suszarnia czy pralnia. Jest również paroprzepuszczalna i bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak wiedzieć, że nie tworzy idealnie gładkiej powierzchni, jak ma to miejsce w przypadku innych rodzajów gładzi.

Gładź cementowo-wapienna, źródło: Shutterstock

Z uwagi na twardą warstwę, którą tworzy, może być jednak nieco trudniejsza w obróbce w porównaniu z pozostałymi rodzajami gładzi. Jest przy tym bardzo trwała i wytrzymała, a także odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Gładź cementowo-wapienna cena

Średnia cena gładzi cementowo-wapiennej to 40 złotych za 20-25 kg produktu.

Opinie o Gładź cementowo-wapienna - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 3 =

Podobne