Gładź polimerowa
4.0 Opinie (1)
Gładź polimerowa to coraz bardziej popularny rodzaj gładzi wykorzystywany w pracach wykończeniowych i remontowych. Tworzy gładką i cienką warstwę. Czynnikiem wiążącym w tym przypadku jest natomiast polimer w postaci dyspersyjnej. Poniżej prezentujemy właściwości gładzi polimerowej i jej zastosowanie.
Gładź polimerowa – ogólne informacje
Gładź polimerowa to materiał budowlany stosowany w celu wygładzania nierówności ścian i sufitów oraz wykonywania warstwy wykończeniowej chropowatych tynków. Wytwarzana jest na bazie drobno mielonych wypełniaczy naturalnych. Spoiwem w tym przypadku jest natomiast polimer w postaci dyspersyjnej na bazie polioctanu winylu. Po utwardzeniu tworzy gładką i cienką warstwę (1-2 mm) na ścianie.
Gładź polimerowa świetnie sprawdza się na trudnych podłożach, a także miejscach narażonych na działanie wilgoci – w przeciwieństwie do gładzi gipsowych można stosować ją w łazienkach, suszarniach itp. Może być wykorzystywana na powierzchniach betonowych, cementowo-wapiennych, a także tynkach gipsowych i cementowych oraz płytach gipsowo-kartonowych. Dostępna jest jako sucha mieszanka, a także gotowa pasta.
Właściwości gładzi polimerowej
Gładź polimerowa ma szereg zalet, a pod wieloma względami przewyższa gładź gipsową, choć w wielu przypadkach materiały te mogą wzajemnie się uzupełniać. Jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki dużej elastyczności nie poddaje się naprężeniu, wyróżnia ją ponadto wysoka odporność na zarysowania i wgniecenia, a także działanie wilgoci.
Jest ponadto łatwa w aplikacji oraz obróbce – nie sprawia problemów podczas nanoszenia i uzyskiwania gładkich powierzchni. Cechują ją również doskonała przyczepność do podłoża.
Gładź polimerowa cena
Średnia cena gładzi polimerowej to 30 złotych za opakowanie zawierające 10 kg produktu.