Betoniarka przenośna – zastosowanie, cena

betoniarka przenośna

4.0 Opinie (1)
betoniarka przenośna

Betoniarka przenośna to praktyczne i funkcjonalne urządzenie służące do mieszania zaprawy betonowej. Świetnie sprawdzi się na niewielkich placach budowy. Ma prostą budowę, jest wygodna i niekłopotliwa w obsłudze, a przede wszystkim łatwa w transporcie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat betoniarek przenośnych.

Betoniarka – zastosowanie, rodzaje

Betoniarki to urządzenia służące do mieszania zapraw betonowych, co odbywa się za pomocą osiowego obrotu mieszalnika. Wykorzystywane są do wytwarzania mieszanek o konsystencji ciekłej, półciekłej i plastycznej. Stanowią tym samym podstawowy sprzęt mieszalniczy, niezastąpiony przy wznoszeniu konstrukcji.

Betoniarki dzieli się ze względu na kształt mieszalnika – mowa tu o betoniarkach bębnowych i betoniarkach kielichowych. Można wymienić również betoniarki ciągłe i betoniarki okresowe (podział z uwagi na tryb pracy urządzenia).

Jeszcze innym kryterium podziału betoniarek jest ich mobilność. Ze względu na sposób przemieszczania sprzętu wyróżnia się betoniarki przenośne i betoniarki stacjonarne.  

betoniarka przenośna
Betoniarka przenośna, bębnowa / Shutterstock

Betoniarka przenośna – ogólna charakterystyka

Betoniarka przenośna to urządzenie służące do łączenia cementu, piasku, żwiru oraz wody celem uzyskania mieszanki betonowej, wyróżniające się – jak wskazuje sama jej nazwa – możliwością łatwego transportu. Najczęściej występuje jako prosta betoniarka bębnowa.

Urządzenie tego typu ma prostą konstrukcję i wyposażone jest w niezbyt rozbudowany mieszalnik. Wyróżnia się też niewielkimi rozmiarami i najmniejszą wagą całkowitą, co znacznie ułatwia jego przenoszenie i przewożenie.

Betoniarka przenośna jest łatwa i wygodna w obsłudze. To praktyczny i funkcjonalny sprzęt mający zastosowanie podczas wykonywania prac budowlanych o niewielkiej skali. Wykorzystywana jest zwykle na małych placach budowy, np. podczas budowy domu. Tego rodzaju maszyna nie sprawdzi się jednak przy realizacji większych inwestycji budowlanych.

Betoniarka przenośna cena

Ceny betoniarek przenośnych są dość zróżnicowane. Urządzenie można kupić już za około 800 złotych. Na rynku dostępne są również sprzęty w wyższych cenach – 1000-2000 złotych, a nawet 4000 złotych i więcej.

Opinie o Betoniarka przenośna – zastosowanie, cena - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 2

Podobne