Gilotyna do paneli – opinie, cena, jaką wybrać?

gilotyna do paneli

4.0 Opinie (1)
gilotyna do paneli

Gilotyna do paneli to niezwykle funkcjonalne i praktyczne narzędzie ręczne do cięcia paneli. Jego obsługa jest prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności ani zbyt dużego wysiłku. Samo narzędzie ma zaś niewielkie rozmiary, co z pewnością nie pozostaje bez znaczenia przy jego transporcie czy przechowywaniu. Warto więc dowiedzieć się, czym wyróżnia się gilotyna do paneli i na jakiej zasadzie działa. Poniżej przedstawiamy też wady i zalety tego rozwiązania.

Gilotyna do paneli – ogólne informacje

Gilotyna do paneli to narzędzie ręczne służące do cięcia paneli podłogowych, dykty, cienkich desek itp. Pozwala na wykonywanie precyzyjnych, szybkich i bezpyłowych cięć. Umożliwia cięcie wzdłuż i wszerz. Nie jest zaś przystosowane do cięć ukośnych czy wycięć. Nie generuje hałasu.

Jest to narzędzie stosunkowo niewielkich rozmiarów i małej wagi, wykonane głównie ze stali. Działa, wykorzystując ostrze i mechanizm dźwigni. Nie jest zasilane sieciowo. Jego działanie sprowadza się do przełamywania materiału. Obsługa gilotyny jest przy tym prosta i intuicyjna. Polega na pociągnięciu za dźwignię i skierowaniu jej w dół przy użyciu stosownej siły. Uprzednio należy oznaczyć linię cięcia na obrabianym materiale.

Na rynku dostępne są różne gilotyny do paneli. Poszczególne modele różnią się maksymalną długością i wysokością cięcia.

gilotyna do paneli
Zastosowane gilotyny do paneli / Shutterstock

Gilotyna do paneli: opinie, wady i zalety

Gilotyna do paneli – jak niemal każde narzędzie – ma swoje wady i zalety. Do jej niekwestionowanych atutów należy możliwość wykonywania precyzyjnych i szybkich cięć pod dowolnym kątem (0°-180°). Obróbka przy użyciu tego rodzaju przyrządu pozwala na równe cięcia i uniknięcie strzępienia powierzchni.

Na liście jej zalet znajduje się ponadto prosta obsługa niewymagająca zbyt dużego wysiłku, a także cicha i bezpyłowa praca. Gilotyna do paneli podłogowych jest nieduża i lekka, więc jej transport i przechowywanie nie stanowią większego problemu.    

Narzędzie nie jest jednak wolne od wad. Jego możliwości są w pewnym stopniu ograniczone. Nie pozwala na wykonywanie cięć ukośnych i wycięć. Niekiedy sprawia również kłopoty przy obróbce niektórych rodzajów materiałów.

gilotyna do paneli podłogowych
Jaką gilotynę wybrać? / Shutterstock

Jak wybrać gilotynę do paneli?

Podczas podejmowania decyzji o zakupie gilotyny do paneli warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Przede wszystkim należy dostosować parametry narzędzia do grubości obrabianego materiału. Na rynku dostępne są bowiem rozmaite modele gilotyn przystosowane do różnych cięć.

Niemniej ważny jest odpowiedni dobór urządzenia pod kątem rodzaju ciętego materiału. Oferowane przez producentów gilotyny do paneli mają i pod tym względem określone parametry. Przed zakupem warto więc dokładnie zapoznać się z charakterystyką narzędzia.

Gilotyna do paneli cena

Średnia cena gilotyny do paneli to 150-300 złotych.

Opinie o Gilotyna do paneli – opinie, cena, jaką wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

38 − 34 =

Podobne