Młotek brukarski – kiedy się go używa?

młotek brukarski

4.0 Opinie (1)
  • młotek
  • młotek brukarski
młotek brukarski

Młotek brukarski to proste i funkcjonalne narzędzie wykorzystywane podczas wykonywania różnego rodzaju prac brukarskich. Służy głównie do dobijania elementów z cegły, kamienia i betonu. Jest dość ciężki, ale przy tym precyzyjny i stabilny. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat młotków brukarskich i ich zastosowania. Podajemy także średnie ceny tego rodzaju narzędzi.

Młotek brukarski – ogólne informacje

Młotek brukarski to narzędzie ręczne służące przede wszystkim do dobijania kostki brukowej, płyt chodnikowych oraz krawężników. Wykorzystywane jest podczas prac wykonywanych na takich materiałach, jak cegła, beton, kamień.

Jest to narzędzie precyzyjne i dokładne, a także masywne i stabilne. Jego budowa umożliwia wykonywanie prac i manewrów blisko podłoża. Nie niszczy materiałów – budowa obucha pozwala bowiem na równomierne rozłożenie siły uderzenia. Wykorzystywany jest zarówno do układania elementów, jak i ich rozdzielania oraz rozbiórki.

Budowa młotka brukarskiego

Młotek brukarski to – podobnie jak inne rodzaje młotków – narzędzie o prostej i nieskomplikowanej budowie. Składa się z główki oraz trzonka.

młotek brukarski
Młotek brukarski, źródło: Shutterstock

Główka młotka brukarskiego wykonywana jest z gumy lub metalu z gumowymi nakładkami. Jego rękojeść jest stosunkowo krótka i gruba, zwykle wykonuje się ją z drewna bądź metalu. Narzędzie posiada dwa obuchy, które są ostro zakończone.

Zastosowanie młotka brukarskiego

Młotek brukarski to narzędzie używane przede wszystkim podczas prac związanych z układaniem kostki brukowej i chodnikowej oraz krawężników. Wykorzystywany jest również podczas rozdzielania oraz zdejmowania elementów. Świetnie sprawdza się przy ich podważaniu, dlatego często stosowany jest podczas rozbiórki. Młotki brukarskie często używane są podczas prac związanych z wykonywaniem ogrodów.

Młotek brukarski cena

Ceny młotków brukarskich są dość zróżnicowane. Średni koszt nabycia narzędzia to 100-200 złotych.

Opinie o Młotek brukarski – kiedy się go używa? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 9 = 10

Podobne