Młotek ciesielski

4.0 Opinie (1)
  • młotek ciesielski

Młotek ciesielski to narzędzie ręczne o szerokim zastosowaniu w pracach budowlano-remontowych. Wyróżnia się charakterystycznym wyglądem – ma główkę zakończoną dwoma pazurami (zębami). Warto poznać najważniejsze cechy młotka ciesielskiego i jego zastosowanie. Poniżej podajemy również średnie ceny narzędzia.

Młotek ciesielski – podstawowe informacje

Młotek ciesielski to narzędzie ręczne o bardzo szerokim zastosowaniu w różnego rodzaju pracach budowlanych, remontowych i wykończeniowych.

Ma stosunkowo dużą moc uderzenia, a przy tym jest dość lekki (waży około 400-500 gramów) i krótki (mierzy średnio 30 centymetrów). Jego rąb tworzą dwa zęby różnej długości (jeden z nich sprawia wrażenie złamanego). Występuje z pazurem prostym lub łukowo zgiętym, pokrytym gumą lub tworzywem. W górnej części obucha młotka ciesielskiego znajduje się wyżłobienie (nierzadko z magnesem), umożliwiające przytrzymania gwoździa przed jego wbiciem.

Młotki ciesielskie wykonuje się ze stali hartowanej (stalowa jest główka/obuch narzędzia) oraz drewna lub tworzywa sztucznego (z tego rodzaju materiałów robi się trzonki). Występują jako jednobryłowe lub dwubryłowe.

Młotek ciesielski, źródło: Shutterstock

Młotek ciesielski – zastosowanie

Młotek ciesielski ma szerokie zastosowanie w pracach budowlanych, wykończeniowych i remontowych. Służy do wbijania i wyciągania gwoździ, kucia, odrywania desek oraz podważania elementów na zasadzie dźwigni.

W zależności od rodzaju pazura można wykorzystać go do różnego rodzaju prac. Młotek ciesielski z pazurem prostym znajduje zastosowanie np. podczas demontażu boazerii i podłóg. Narzędzie wyposażone w pazur zgięty służy natomiast do podważania gwoździ.

Ile kosztuje młotek ciesielski?

Średnia cena młotka ciesielskiego to 50-100 złotych.

Opinie o Młotek ciesielski - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 1 =

Podobne