Młotek ślusarski – budowa i zastosowanie

młotek ślusarski

4.0 Opinie (1)
  • młotek
  • młotek ślusarski
młotek ślusarski

Młotek ślusarski to praktyczne i uniwersalne narzędzie ręczne. Jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów młotków. Ma szerokie zastosowanie przy pracach budowlanych oraz remontowo-wykończeniowych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat młotków ślusarskich oraz ich zastosowania. Podajemy również średnie ceny narzędzia.

Młotek ślusarski – ogólne informacje

Młotek ślusarski to narzędzie ręczne służące do wbijania gwoździ i podbijania innych narzędzi lub elementów. Wykorzystywany jest podczas różnego rodzaju prac.

Wykonywany jest ze stali narzędziowej lub węglowej, co sprawia, że wyróżnia go trwałość i solidność. Jest przy tym precyzyjny, bardzo poręczny i funkcjonalny, a także odporny na uszkodzenia. Jego waga może wynosić od 200 gramów do 2 kilogramów. Poszczególne modele różnią się również wielkością.

Budowa młotka ślusarskiego

To tradycyjny przyrząd o prostej budowie. Narzędzie składa się z trzonka i obucha. Posiada główkę o kształcie prostopadłościanu. Z przodu obuch jest szerszy, z tyłu zaś węższy – to tzw. rąb.

Trzonek młotka ślusarskiego wykonuje się z drewna (najczęściej stosuje się drewno jesionowe lub hikorowe) lub tworzywa sztucznego (zwykle wykorzystuje się polimery, np. włókno szklane).

młotek ślusarski
Źródło: Shutterstock

Młotek ślusarski – zastosowanie

Młotek ślusarski ma szerokie zastosowanie podczas wykonywania różnego rodzaju prac. Jest to narzędzie uniwersalne używane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów.

Narzędzie wykorzystuje się podczas prac budowlanych, remontowo-wykończeniowych i naprawczych. Stosowane jest także przez ślusarzy, stąd zresztą jego nazwa. Używany jest ponadto przy pracach blacharskich, a także podczas wyburzeń. Sprawdzi się przy drobnych pracach mechanicznych oraz podczas pracy z dłutem.

Młotek ślusarski cena

Ceny młotków ślusarskich są zróżnicowane. Narzędzie można kupić już za około 30 złotych. Dostępne są również młotki w cenach wyższych – 80-90 złotych, a nawet 150 złotych.

Opinie o Młotek ślusarski – budowa i zastosowanie - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 2

Podobne