Młotek stolarski – do czego służy?

młotek stolarski

4.0 Opinie (1)
  • młotek stolarski
młotek stolarski

Młotek stolarski to praktyczne narzędzie ręczne, które służy przede wszystkim do podbijania innych narzędzi. Wykorzystywany jest zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. To niezastąpiony przyrząd w warsztacie każdego stolarza. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o młotkach stolarskich i ich zastosowaniu. Podajemy także średnie ceny narzędzia.

Młotek stolarski – podstawowe informacje

To narzędzie ręczne służące do podbijania innych narzędzi, a także wbijania i wyciągania gwoździ. Wykorzystywany jest przy obróbce drewna.

To przyrząd niewielkich rozmiarów, przy czym poszczególne modele różnią się wielkością. Jest bezpieczny, dokładny i skuteczny, nie uszkadza drewna podczas obróbki.

Budowa młotka stolarskiego

Młotek stolarski składa się z trzonka i główki. Jego obuch o okrągłym przekroju wykonuje się zwykle z twardego drewna. Z drugiej strony znajduje się zaś podwójny wygięty pod łukiem ząb służący do podważania i wyciągania gwoździ. Trzonek wykonany jest z drewna lub stali pokrytej gumą.

młotek stolarski
Młotek podczas prac stolarskich, źródło: Shutterstock

Młotek stolarski – zastosowanie

To narzędzie używane podczas wykonywania różnego rodzaju prac, zwłaszcza stolarskich. Jest stosowany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Stanowi niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu stolarskiego, ale nie rezygnują z niego również majsterkowicze i osoby wykonujące samodzielnie prace remontowo-wykończeniowe.

Ma zastosowanie podczas obróbki drewna, jest wykorzystywany do podbijania innych narzędzi – używa się go np. do podbijania dłuta, przecinaka. Stosowany jest także do wbijania gwoździ w miękkie drewno i ich wyciągania. Bywa przydatny również przy podważaniu elementów – działa wówczas na zasadzie dźwigni.

Młotek stolarski cena

Średnia cena młotka stolarskiego to 40 złotych.

Opinie o Młotek stolarski – do czego służy? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

42 − = 35

Podobne