Młotowiertarka

4.0 Opinie (1)
  • młotowiertarka

Młotowiertarka jest elektronarzędziem o szerokim zastosowaniu. Urządzenie wykorzystuje się przede wszystkim do wiercenia otworów w twardych materiałach, ale na tym nie kończy się jego funkcjonalność. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat młotowiertarek i ich zastosowania. Podajemy również średnie ceny narzędzia.

Młotowiertarka – podstawowe informacje

Młotowiertarka to elektronarzędzie służące do wykonywania otworów. Wykorzystywana jest przede wszystkim do wiercenia w twardych podłożach (np. betonie czy kamieniu).

Młotowiertarka działa z wykorzystaniem funkcji udaru elektropneumatycznego, dzięki czemu używanie narzędzia nie wymaga dużej siły nacisku. Zasilana jest elektrycznie lub akumulatorowo.

Niemal każda młotowiertarka ma trzy funkcje:

  • wiercenie z udarem (pozwala na wykonywanie otworów w twardych materiałach),
  • wiercenie bez udaru (umożliwia wiercenie w drewnie i metalu) oraz
  • kucie (włączony udar bez obracania; funkcja wykorzystywana przy skuwaniu płytek, robieniu bruzd w ścianach).

Zastosowanie młotowiertarki

Młotowiertarka jest urządzeniem przeznaczonym do wiercenia otworów, szczególnie przydatna jest w przypadku bardzo twardych materiałów, takich jak beton, kamień, marmur. Narzędzie pozwala na wykonywanie otworów o dużej średnicy oraz bruzd w ścianach i stropach.

Wykorzystuje się ją również przy skuwaniu posadzek i okładzin ściennych oraz dłutowaniu. Używana jest przez profesjonalistów, ale swoje zastosowanie znajduje także w przydomowym warsztacie.

Młotowiertarka, źródło: Shutterstock

Na co zwrócić uwagę przy wyborze młotowiertarki?

Przy wyborze młotowiertarki warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów i funkcji narzędzia. Nie bez znaczenia dla decyzji o zakupie pozostaje więc moc urządzenia (do domowych prac remontowych wystarczy moc 1000W, inne zastosowania wymagać mogą wyższej mocy), a także energia pojedynczego udaru (odpowiadająca za efektywność pracy, maksymalna wartość to 10J).

Niemniej ważne mogą okazać się również takie cechy młotowiertarki jak typ uchwytu (SDS Plus do prac lżejszych lub SDS Max do prac cięższych) czy rodzaj zasilania (młotowiertarka zasilana z sieci lub akumulatorowo).

Młotowiertarka cena

Ceny młotowiertarek są zróżnicowane. Najprostsze modele można kupić już za około 200-400 złotych. Na rynku dostępne są również urządzenia o lepszych parametrach w wyższych cenach (500-1000 złotych, a nawet 2000 złotych i więcej).

Opinie o Młotowiertarka - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 2

Podobne