Pistolety malarskie i agregaty malarskie – zastosowanie, cena

pistolet-malarski

4.0 Opinie (1)
pistolet-malarski

Pistolety malarskie i agregaty malarskie to niezwykle praktyczne urządzenia służące do malowania metodą natryskową. Do ich największych zalet należy znaczne przyspieszenie i ułatwienie procesu pokrycia farbą wybranej powierzchni. Warto więc wiedzieć, czym wyróżniają się tego rodzaju narzędzia i jakie jest ich zastosowanie. Poniżej podpowiadamy także, czym kierować się przy wyborze sprzętu.

Pistolety i agregaty malarskie – ogólne informacje

Pistolety malarskie i agregaty malarskie to narzędzia służące do malowania natryskowego, czyli natryskiwania farby pod ciśnieniem na wybrane powierzchnie, polegającym na pokryciu powierzchni drobno rozbitymi cząsteczkami farby lub innej używanej do tego substancji.

Wykorzystanie pistoletu lub agregatu malarskiego pozwala uzyskać efekt gładkości i równości pokrycia. Umożliwia także skuteczne zakrycie poprzednio kładzionych kolorów. Nie tworzy zacieków. Znacznie ułatwia, usprawnia i przyspiesza proces pokrywania wybranych powierzchni. Sprawdza się także przy malowaniu miejsc trudnodostępnych.

Przystosowane są do malowania różnego rodzaju farbami, w tym farbą lateksową, akrylową, emulsyjną, olejną, impregnatami itd.

Pistolet malarski - zastosowanie 

Pistolet malarski to narzędzie służące do malowania metodą natryskową. Używany jest do nakładania lekkich materiałów. To stosunkowo niewielkie urządzenie o dość prostej budowie działające z udziałem sprężonego powietrza. Jego obsługa nie jest trudna, choć wymaga nieco wprawy.

Wyróżnia się pistolety pneumatyczne (wymagają podłączenia do kompresora, wyposażone są we własne zbiorniki, używane są do malowania średnich i dużych powierzchni) i niskociśnieniowe (z wbudowanym silnikiem lub turbiną, aplikują farbę z wykorzystaniem powietrza o niskim ciśnieniu, stosowane są do malowania małych elementów i niewielkich powierzchni).

Agregat malarski – zastosowanie

Agregat malarski to narzędzie przeznaczone do malowania metodą natryskową. Pozwala na szybkie i sprawne uzyskanie równomiernej, gładkiej i estetycznej struktury. Przeznaczony jest do malowania dużych powierzchni. Może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Agregaty malarskie mogą być wykorzystywane do malowania farbami lateksowymi, emulsyjnymi i akrylowymi, a także emaliami. Przystosowane są również do aplikacji olejów i impregnatów do drewna, lakierobejcy oraz emalii antykorozyjnych.

Są to narzędzia działające metodą hydrodynamiczną – farba nakładana jest pod ciśnieniem bez udziału powietrza. Wyróżnia się m.in. agregaty tłokowe, membranowe, hydrauliczne, tłokowe elektryczne.

Pistolet malarski czy agregat malarski - co wybrać?

Podczas wyboru odpowiedniego narzędzia do malowania należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. To przede wszystkim typ i wielkość powierzchni, a także rodzaj farby czy innego środka do pokrywania.

Na agregat malarski warto zdecydować się, kiedy malowanie dotyczy naprawdę dużych powierzchni, np. elewacji budynku. Warto pamiętać, że agregaty różnią się wielkością dyszy, którą dobiera się do rodzaju używanej farby. Inne istotne parametry to kąt natrysku oraz wydajność agregatu. Należy też wiedzieć, że jest to narzędzie stosowane zwykle przez profesjonalne ekipy budowlane.

Pistolet malarski sprawdzi się natomiast, jeśli mamy w planach pomalowanie pokoju albo kilku pomieszczeń w mieszkaniu lub domu. Zapewni nam szybką i efektywną pracę, a także mniejsze straty materiału. Warto przy tym wziąć pod uwagę takie parametry jak moc, wielkość dyszy czy lokalizację zbiornika.

Pistolety i agregaty malarskie cena

Ceny pistoletów i agregatów malarskich są zróżnicowane, na co wpływ ma szereg czynników, takich jak typ urządzenia, parametry, producent itd.

Pistolet malarski kupimy już za około 100 złotych. Na rynku dostępne są jednak również urządzenia w wyższych cenach – średnio 200-500 złotych, a nawet więcej.

Zakup agregatu malarskiego to już większy wydatek. Urządzenia tego rodzaju kosztują od 1000 złotych do kilku tysięcy złotych. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu.

Opinie o Pistolety malarskie i agregaty malarskie – zastosowanie, cena - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

71 − 66 =

Podobne