Ręczna przecinarka do płytek

5.0 Opinie (1)
  • ręczna przecinarka do płytek
  • ręczna maszynka do cięcia płytek
  • ręczna przecinarka do glazury

Ręczna przecinarka do płytek to narzędzie do cięcia materiałów budowlanych. Jest wygodna i łatwa w obsłudze, nie sprawia również kłopotów przy transporcie. Narzędzia tego rodzaju wykorzystywane są zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat ręcznych przecinarek do płytek. Podajemy także ich orientacyjne ceny.

Ręczna przecinarka do płytek – ogólne informacje

Ręczna przecinarka do płytek to narzędzie ręczne służące do cięcia materiałów budowlanych, takich jak glazura. Jej działanie opiera się na mechanizmie tnącym, dzięki któremu można dokonać nacięcia, a po wywarciu odpowiedniego nacisku przełamania płytki. Może mieć różną szerokość cięcia w zależności od konkretnego modelu.

To narzędzie o prostej konstrukcji, ma jedną lub dwie prowadnice. Jest wygodne i łatwe w obsłudze. Dobrej jakości przecinarka jest mocna, wytrzymała i trwała.

Przecinarka do płytek, źródło: Shutterstock

Zastosowanie ręcznej przecinarki do płytek

Ręczna przecinarka do płytek stanowi niezbędny element wyposażenia każdego, kto podejmuje się kładzenia glazury. Umożliwia docięcie płytek do potrzebnego rozmiaru. Sprawdzi się podczas prac wykończeniowych i remontowych w łazience, WC, kuchni i innych pomieszczeniach. Tego rodzaju narzędzia używane są zarówno przez profesjonalne ekipy, jak i amatorów, którzy samodzielnie wykonują prace remontowe we własnym domu.  

Ręczne przecinarki do płytek wykorzystywane są do wykonywania prac, takich jak cięcie płytek podłogowych, ściennych i gresów. Stosowane są do przycinania płytek ceramicznych, marmuru, granitu itd.

Ręczna przecinarka do płytek – zalety i możliwości

Do niewątpliwych zalet ręcznej przecinarki do płytek należy jej prosta, nieskomplikowana i w dużej mierze intuicyjna obsługa – do użycia narzędzia nie potrzeba wyjątkowych umiejętności, a jego stosowanie nie wymaga użycia dużej siły.

Ręczna przecinarka do płytek, źródło: Shutterstock

Za jej duży atut uznaje się również niewielki rozmiar i niską wagę oraz łatwość transportu. Maszynka nie sprawia większych kłopotów przy przenoszeniu z miejsca na miejsca, co ma szczególnie duże znaczenie przy wykonywaniu prac w różnych lokalizacjach.

Narzędzie ceni się także za manualną obsługę, która eliminuje konieczność zasilania energią elektryczną – to ważna cecha w miejscach, w których może wystąpić kłopot z dostępem do prądu.  W tym kontekście warto również wspomnieć o mniejszych kosztach eksploatacji, a także ograniczeniu hałasu.

Ręczna przecinarka do płytek cena

Ceny ręcznych przecinarek do płytek są bardzo zróżnicowane. Najtańsze modele można kupić już za około 100 złotych. Wraz z jakością konsekwentnie rośnie ich cena – na rynku dostępne są narzędzia za 200-500 złotych, a także takie, których średni koszt to 3000 złotych, a nawet więcej.

Opinie o Ręczna przecinarka do płytek - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

72 + = 77

Opinie

  1. K Krystek56

    Nawet laik poradzi sobie z użyciem tego urządzenia, dzięki niemu sam polozylem plytki w lazience ;)

Podobne