Skrobak malarski

4.0 Opinie (1)
  • skrobak malarski
  • skrobak do usuwania farb

Skrobak malarski to praktyczne narzędzie ręczne stosowane podczas prac wykończeniowych i remontowych. Jest wykorzystywany do usuwania starych powłok malarskich i tapet. Ma prostą budowę, a jego obsługa jest łatwa i wygodna. Poniżej wyjaśniamy, czym jest i do czego służy skrobak malarski. Podajemy również średnie ceny narzędzia.

Skrobak malarski – ogólne informacje

Skrobak malarski to narzędzie ręczne służące do usuwania starych powłok malarskich i tapet ze ścian. Pomaga przygotować podłoże do dalszej obróbki.

Jest lekki i ma niewielkie rozmiary. Zbudowany jest z części roboczej oraz uchwytu. Oba elementy są ze sobą połączone – zwykle istnieje jednak możliwość wymiany ostrza. Wykorzystywany jest podczas różnego rodzaju prac. Jego obsługa jest stosunkowo łatwa i wygodna.

Budowa skrobaka malarskiego

Skrobak malarski składa się z dwóch elementów: części roboczej i uchwytu. Rękojeść narzędzia powinna być poręczna, stabilna, wygodna i mieć kształt odpowiednio dopasowany do dłoni użytkownika. To bardzo ważna część skrobaka, która zapewnia komfort i wygodę podczas jego stosowania. Uchwyt wykonany jest zwykle z tworzywa sztucznego, rzadziej z drewna.

Skrobak malarski, źródło: Shutterstock

Część roboczą skrobaka malarskiego wykonuje się najczęściej ze stali nierdzewnej. Zwykle istnieje możliwość wymiany ostrza. Niekiedy w zestawie dostępne są ostrza w kilku kształtach przeznaczone do różnych zastosowań.

Skrobak malarski – zastosowanie

Skrobak malarski to narzędzie wykorzystywane podczas prac wykończeniowych i remontowych. Świetnie sprawdzi się podczas usuwania starych powłok farb czy tapet ze ścian. Pomoże przy zdzieraniu warstw lakieru czy usuwaniu rdzy. Bywa przydatny przy zdejmowaniu nadmiaru farby ze ścian czy sufitów, a także usuwania kleju czy trudnych zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni.

Narzędzia tego rodzaju przydatne są podczas wyrównywania powierzchni i przygotowywania jej do dalszej obróbki. Mogą być stosowane również na zewnątrz budynku.

Skrobak malarski cena

Ceny skrobaków malarskich są dość zróżnicowane. Najtańsze narzędzia dostępne są już za 3-7 złotych. Na rynku dostępne są również skrobaki w wyższych cenach – 20-30 złotych.

Opinie o Skrobak malarski - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 3

Podobne