Szlifierka mimośrodowa – czym się wyróżnia?

szlifierka mimośrodowa

5.0 Opinie (1)
  • szlifierka mimośrodowa
szlifierka mimośrodowa

Szlifierka mimośrodowa to praktyczne i uniwersalne urządzenie o szerokim zastosowaniu. Przeznaczona jest do obróbki różnego rodzaju powierzchni. Świetnie sprawdzi się więc przy pracach remontowych, naprawczych i innych. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat szlifierek mimośrodowych, ich zastosowania i sposobu działania. Podajemy również orientacyjne ceny urządzenia.

Szlifierka mimośrodowa – ogólne informacje

To urządzenie służące do szlifowania powierzchni gładkich, wypukłych oraz wklęsłych. Przeznaczona jest głównie do obróbki drewna oraz metalu.

Narzędzie działa na zasadzie ruchu oscylacyjnego oraz obrotowego, co wyróżnia ją na tle innych szlifierek. Ma elastyczną stopę – sprawia to, że bez kłopotu dopasowuje się do powierzchni przeznaczonej do obróbki.

Mimośrodowość – od której pochodzi nazwa urządzenia – to odchylenie stopy szlifierki od punktu jej obrotu. Zwykle wynosi 5 mm. Zasada jest prosta – im większa mimośrodowość, tym bardziej wydajna praca szlifierki.

Moc szlifierki mimośrodowej wynosi zwykle 300-400 W (niekiedy również więcej). Prędkość obrotowa waha się od 3000 do 12000. Wymiary stopy to zaś najczęściej 125-200 mm.

Zastosowanie szlifierki mimośrodowej

Szlifierka mimośrodowa ma bardzo szerokie zastosowanie w różnego rodzaju pracach. Jest najbardziej uniwersalną szlifierką pośród urządzeń tego typu i stanowi bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Wykorzystywane jest do szlifowania, polerowania, wygładzania. Dodatkowo po zmianie tarczy szlifierka mimośrodowa może pełnić funkcje polerki.

szlifierka mimośrodowa
Źródło: Shutterstock

Szlifierka mimośrodowa świetnie sprawdzi się podczas usuwania lakieru oraz farby. Z powodzeniem nada się do obróbki drzwi czy mebli i innych elementów z drewna. Stosowana jest do wygładzania drewna i obróbki betonu, a także szlifowania karoserii samochodowej.

Szlifierka mimośrodowa – zalety i możliwości

Do niekwestionowanych zalet szlifierki mimośrodowej należy jej wielofunkcyjność i uniwersalność. Sprawdzi się podczas wielu prac na różnego typu powierzchniach materiałów o różnej gęstości i twardości.

Szlifierki mimośrodowe są bardzo wydajne, mocne i szybkie – połączenie dwóch rodzajów ruchów sprawia, że urządzenie działa z o wiele większą prędkością niż inne tego typu. Ich obsługa jest zaś wygodna i łatwa. Nie bez znaczenia pozostaje dość korzystna cena narzędzia.

Szlifierka mimośrodowa cena

Ceny szlifierek mimośrodowych zaczynają się od około 150 złotych. Średnia cena tego rodzaju urządzeń to zaś 200-400 złotych.

Opinie o Szlifierka mimośrodowa – czym się wyróżnia? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

42 − 39 =

Opinie

  1. A Andrzej87

    Polecam - urządzenie bardzo praktyczne, szczególnie przy pracach przy drewnie ;)

Podobne