Wibrator do betonu powierzchniowy

wibrator powierzchniowy do betonu

4.0 Opinie (1)
  • wibrator do betonu powierzchniowy
wibrator powierzchniowy do betonu

Wibrator do betonu powierzchniowy to urządzenie służące do wibrowania płytkich i dużych powierzchni. Proces ten odbywa się za pośrednictwem stalowej płyty, która zostaje wprawiona w drgania przez silnik elektryczny. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat powierzchniowych wibratorów do betonu. Podajemy także średnie ceny urządzeń.

Wibrator do betonu powierzchniowy – ogólne informacje

To urządzenie służące do zagęszczania betonu, wykorzystywany jest przede wszystkim do dużych i płytkich powierzchni. Zagęszcza głównie plastyczne powierzchnie, stosowany jest także do wzmacniania gruntów.

Składa się ze stalowej płyty oraz wibrującego silnika. Urządzenie mocowane jest do szalunku lub stołu wibracyjnego. Jest stosunkowo duży – zwykle większy niż inne rodzaje wibratorów do betonu.

Jak działa powierzchniowy wibrator do betonu?

Podstawowym elementem wibratora do betonu powierzchniowego jest stalowa płyta o wymiarach 50x50 cm, która oddziałuje na mieszankę betonową. Zostaje ona wprawiona w drgania prostopadłe do mieszanki przez wibrujący silnik, co z kolei sprawia, że powierzchnia masy zostaje wyrównana. Działanie urządzenia polega na przesuwaniu go po powierzchni mieszanki – odbywa się to z prędkością do 1 m/min.

powierzchniowy wibrator do betonu
Źródło: Shutterstock

Zastosowanie powierzchniowego wibratora do betonu

Wibrator działa na powierzchni (stąd też jego nazwa), stosowany jest przede wszystkim do płytkich powierzchni o dużych rozmiarach. Sprawdza się podczas ubijania gruntów i powierzchni plastycznych. Wykorzystywany jest do zagęszczania posadzek i gruntu.

Wibrator do betonu powierzchniowy cena

Średnia cena powierzchniowego wibratora do betonu to 400-500 złotych.

Opinie o Wibrator do betonu powierzchniowy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 38 = 47

Podobne