Wibrator do betonu wgłębny

wibrator do betonu wgłębny

4.0 Opinie (1)
  • wibrator do betonu wgłębny
  • wibrator do betonu buławowy
  • wibrator do betonu pogrążalny
wibrator do betonu wgłębny

Wibrator do betonu wgłębny to uniwersalne i funkcjonalne urządzenie, najbardziej popularne wśród maszyn tego rodzaju. Pozwala na uzyskanie jednolitej mieszanki, a przy tym przyspiesza jej zagęszczenie. Jego najważniejszym elementem jest buława wibracyjna. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat urządzenia i jego zastosowania. Podajemy również orientacyjne ceny wibratorów wgłębnych.

Wibrator do betonu wgłębny – podstawowe informacje

Wibrator do betonu wgłębny, znany również jako pogrążalny lub buławowy, to urządzenie służące do zagęszczania betonu. Jego działanie polega na nadaniu mieszance betonowej spoistej i jednorodnej konsystencji. Ma bezpośredni kontakt z zagęszczaną masą.

Jest stosunkowo lekki, a jego najważniejszym elementem jest tzw. buława wibracyjna umocowana na końcu elastycznego przewodu. Pod względem konstrukcyjnym wyróżnia się trzy rodzaje wibratorów wgłębnych (częstotliwościowy, mechaniczny i pneumatyczny).

Zastosowanie wibratora wgłębnego do betonu

Użycie wibratora do betonu wgłębnego pozwala na uzyskanie jednolitej mieszanki i przyspieszenie jej zagęszczenia. Urządzenie zwykle używane jest do niedużych powierzchni, przede wszystkim do mieszanek betonowych o półciekłej konsystencji. Za jego pomocą możliwe jest dotarcie do miejsc trudnodostępnych, gdzie nie sprawdzą się pozostałe rodzaje wibratorów.

Wibrator wgłębny wykorzystuje się przede wszystkim podczas stawiania ścian, stropów oraz słupów, a także w drogownictwie.

wibrator do betonu wgłębny
Źródło: Shutterstock

Wgłębny wibrator do betonu – rodzaje

Wyróżnia się następujące rodzaje urządzenia:

  • wibratory częstotliwościowe (mają wbudowaną przetwornicę, generującą trójfazowe napięcie, która napędza buławę do pracy, zwykle zasilane są energią elektryczną, rzadziej napędzane spalinowo),
  • wibratory mechaniczne (stanowią zestawy osobnych modułów – składają się z napędu, buławy i wałka giętkiego, czyli węża, zazwyczaj zasilane są elektrycznie, niekiedy spalinowo, pracują z prędkością 18 tys. obr./min.),
  • wibratory pneumatyczne (wprawiane są w drgania za pośrednictwem mechanicznego silnika, który napędzany jest przez sprężone powietrze, wymagają użycia kompresora, składają się z buławy, napędu oraz węża, to najrzadziej stosowane urządzenia tego typu).

Wibrator do betonu wgłębny cena

Ceny wibratorów do betonu wgłębnych są dość zróżnicowane. Najtańsze urządzenia można kupić za około 200-300 złotych. Na rynku dostępne są również wibratory w cenach znacznie wyższych – maszyny kosztują nawet kilka tysięcy złotych (3000-8000 złotych).

Opinie o Wibrator do betonu wgłębny - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

58 + = 64

Podobne