Wiertarka bezudarowa

wiertarka bezudarowa

4.0 Opinie (1)
  • wiertarka bez udaru
  • wiertarka bezudarowa
wiertarka bezudarowa

Wiertarka bezudarowa to bardzo praktyczne i funkcjonalne narzędzie o szerokim zastosowaniu. To urządzenie chętnie używane przez majsterkowiczów. Swoje zadania spełni więc w przydomowym warsztacie, a także podczas domowych prac remontowo-naprawczych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat wiertarek bezudarowych. Podajemy również średnie ceny urządzenia.

Wiertarka bezudarowa – ogólne informacje

Wiertarka bez udaru to elektronarzędzie służące do wykonywania otworów w materiałach miękkich. Wykorzystywana jest do wiercenia w drewnie, tworzywach sztucznych i metalu.

Urządzenie tego rodzaju świetnie sprawdzi się podczas domowych prac remontowo-naprawczych, a także do majsterkowania. Niekiedy używane jest również przez profesjonalistów podczas prac wymagających precyzyjnego wiercenia. Przy pomocy wiertarki bez udaru możliwe jest wywiercanie oraz rozwiercanie, wykonywanie otworów pod nity i gwinty.

Takie wiertarki dostępne są z różnym poziomem mocy – na rynku znajdziemy więc urządzenia słabsze (300-500 W), a także mocniejsze (z mocą do 1000 W).

Zalety wiertarki bez udaru

Niekwestionowaną zaletą wiertarki bezudarowej jest jej niewielka waga – urządzenia tego rodzaju są lekkie (ich waga zwykle nie przekracza 2 kg), a dzięki temu bardzo poręczne i wygodne w obsłudze, nie zajmują również zbyt wiele miejsca. Za ich atut uznać można także korzystną cenę – zakup wiertarki bez udaru nie powinien więc zrujnować domowego budżetu.

wiertarka bezudarowa
Wiertarka bezudarowa, źródło: Shutterstock

Często istnieje możliwość dokupienia różnego rodzaju akcesoriów, które zwiększają funkcjonalność wiertarek bez udaru – dzięki dodatkowemu wyposażeniu można wykonywać przy ich użyciu takie prace, jak szlifowanie, montaż wkrętów, frezowanie.

Wady wiertarki bezudarowej

Do wad tych wiertarek zalicza się z kolei niską odporność urządzenia na duże obciążenia. Tego typu narzędzia nie sprawdzą się więc podczas długiej pracy bez przerw. Nie nadają się do wiercenia w betonie czy murze.

Minusem wiertarek bez udaru jest również fakt, że urządzenia zużywają się szybciej niż narzędzia wyposażone w udar.  

Wiertarka bezudarowa cena

Ceny wiertarek bezudarowych są zróżnicowane, na co wpływ ma szereg różnych czynników (np. moc urządzenia i inne jego parametry, producent).

Najtańsze modele można kupić już za 100-200 złotych. Za urządzenia lepszej jakości trzeba zapłacić 700-1000 złotych i więcej.

Opinie o Wiertarka bezudarowa - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 4 =

Podobne