Wiertarka do szkła – zastosowanie, cena

wiertarka do szkła

4.0 Opinie (1)
wiertarka do szkła

Wiertarka do szkła to niezwykle precyzyjne i dokładne urządzenie wykorzystywane do obróbki szklanych powierzchni. Działa szybko i sprawnie. Jest również bezpieczne dla obrabianego materiału. Ma zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat wiertarek do szkła.

Jak działa wiertarka? Zastosowanie i rodzaje

Wiertarki to urządzenia służące do wykonywania nowych otworów, a także rozwiercania i pogłębienia otworów już istniejących. Wykorzystywane są do obróbki różnego rodzaju materiałów.

Działanie narzędzia opiera się na obrotowym ruchu wiertła. Urządzenie może być zasilane elektrycznie lub akumulatorowo. Ma szerokie zastosowanie – wiertarki używane są zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Można przy tym wyróżnić wiertarki amatorskie, półprofesjonalne i profesjonalne.

Innym kryterium podziału jest ich sposób działania i funkcje. W ten sposób wyróżnia się:

  • wiertarki ręczne,
  • wiertarki bez udaru,
  • wiertarki kątowe,
  • wiertarki wielowrzecionowe,
  • wiertarki stołowe,
  • wiertarki magnetyczne,
  • młotowiertarki,
  • wiertarko-mieszarki,
  • wiertarki do szkła.
wiertarka do szkła
Wiercenie w szkle / Shutterstock

Wiertarka do szkła – ogólna charakterystyka

Wiertarka do szkła to urządzenie służące do wykonywania otworów w szkle. Jest to specjalistyczne narzędzie wykorzystywane przez profesjonalistów. Ma zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Wyposażona jest zwykle w wiertła diamentowe. Tego rodzaju wiertła wyróżniają się dużym stopniem twardości, a przy tym niezwykłą precyzją. Minimalizują również ryzyko uszkodzenia delikatnego materiału.

Wiercenie w szkle ma zwykle miejsce na końcowym etapie obróbki – po oszlifowaniu materiału i nadaniu mu pożądanego kształtu. Wykonywane otwory mogą mieć różne średnice. Wysokiej jakości wiertarki do szkła są bardzo precyzyjne, a obróbka wykonywana przy ich użyciu jest dokładna, szybka i bezpieczna dla obrabianego materiału.

Warto też wspomnieć, że wiercenie w szkle jest możliwe również w warunkach domowych. Wykorzystuje się w tym celu wiertarki pracujące na niskich obrotach oraz specjalne wiertła do szkła. Czynność ta wymaga jednak nieco wprawy, sporo cierpliwości i czasu. Ważne jest również, żeby podczas wiercenia zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Wiertarka do szkła cena

Ceny wiertarek do szkła są dość zróżnicowane, na co wpływa szereg czynników. To zwykle koszt kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Narzędzie kosztuje średnio 5-8 tys. złotych. Na rynku dostępne są przy tym również urządzenia w o wiele wyższych cenach (30-40 tys. złotych).

Opinie o Wiertarka do szkła – zastosowanie, cena - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 5 =

Podobne