Wiertarka ręczna

wiertarka ręczna

4.0 Opinie (1)
  • wiertarka ręczna
wiertarka ręczna

Wiertarka ręczna to proste narzędzie do wykonywania otworów w różnego rodzaju materiałach najczęściej używane jest do wiercenia w drewnie. Urządzenie nie wymaga dostępu do prądu, ponieważ napędzane jest siłą ludzkich rąk. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat wiertarek ręcznych. Podajemy również orientacyjne ceny narzędzia.

Wiertarka ręczna – ogólne informacje

Wiertarka ręczna to narzędzie służące do wykonywania otworów w różnego rodzaju materiałach. Zwykle wykorzystywana jest do wiercenia w drewnie, a niekiedy również w miękkich tworzywach sztucznych. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w funkcję wkrętarki.

Jest to klasyczne narzędzie o prostej budowie, które wymaga działania siły człowieka – korba odpowiedzialna za wiercenie napędzana jest siłą ludzkich rąk – pracuje więc bez źródła zasilania.

Taka wiertarka może być przydatna podczas skręcania mebli, majsterkowania itd. Znajdzie swoje zastosowanie również wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania z zasilania.

Wady wiertarki ręcznej

Wiertarka ręczna nie nadaje się do szczególnie skomplikowanych i zaawansowanych prac, a zakres jej zastosowania nie jest zbyt szeroki. Nie sprawdzi się również w przypadkach, które wymagają precyzyjnego wiercenia.

wiertarka ręczna
Źródło: Shutterstock

Tego rodzaju urządzenia nie należą też do szczególnie wygodnych – do ich działania niezbędna jest bowiem siła ludzkich rąk  – choć komfort obsługi w dużej mierze zależy od konkretnego modelu.

Zalety wiertarki ręcznej

Wiertarka ręczna nie jest jednak całkowicie pozbawiona zalet.  Do jej atutów można zaliczyć niewielką wagę i rozmiar urządzenia – jest lekkie, nie zajmuje też zbyt wiele miejsca, nie sprawia również kłopotów przy transporcie.

Nie wymaga zewnętrznych źródeł zasilania, co szczególnie przydatne jest w miejscach, gdzie mogą wystąpić kłopoty z dostępem do prądu. Energię elektryczną zastępuje w tym przypadku siła ludzkich rąk. Cenione są również za cichą pracę.

Za zaletę wiertarek ręcznych uznać można ponadto ich niską awaryjność. Tego rodzaju narzędzia rzadko się psują – ich prosta budowa minimalizuje ryzyko awarii.

Wiertarka ręczna cena

Średnia cena wiertarek ręcznych to około 100 złotych.

Opinie o Wiertarka ręczna - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 7 = 1

Podobne